روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با اشاره به انتخابات شوراها گفت: در سال 92 چون همگی نگاه‌ها در ماه‌های نزدیک به انتخابات متوجه ریاست‌جمهوری بود و رد صلاحیت هاشمی شوک بزرگی به جامعه هواداران ایشان و اصلاح‌طلبان وارد کرد، اصلاح‌طلبان توجه لازم را به شوراهای شهر نداشتند.

آنان شورای شهر را به کارگروهی سپردند که فهرستی را منتشر کرد که 50 - 50 بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان تقسیم شده بود. قالیباف وارد عمل شد و توانست این توازن 50-50 را به هم بزند.

همان زمان برخی اصولگرایان پیروز شده در انتخابات شورای شهر تهران که از جبهه پایداری بودند به اصلاح‌طلبان پیغام دادند که ما به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که قالیباف به خاطر عملکرد 8 سال گذشته‌اش دیگر شهردار تهران نباشد. اگر شما بتوانید درباره یک نامزد کارآمد برای شهرداری تهران به توافق برسید ما نیز به وی رای می‌دهیم تا شهر از این وضعیت ناهنجاری که گرفتارش شده نجات یابد. آنها حتی از آقای ترکان، حبیب‌الله بیطرف و... هم یاد کردند و گفتند روی هر کدام از اینها توافق کنید ما هم به وی رای خواهیم داد و او شهردار می‌شود. اما متاسفانه برخی دوستان رفتند و روی محسن هاشمی توافق کردند. آیت‌الله هاشمی هم به این توافق رضایت داد و رقابت بین محسن هاشمی و قالیباف شکل گرفت. همان موقع برخی بزرگان اصلاح‌طلب هم به ما توصیه کردند که به میدان آوردن محسن هاشمی یعنی شکست در انتخاب شهردار و تثبیت دوباره قالیباف به‌عنوان شهردار و گفتند بهتر است هاشمی نامزد نشود. اما دوستان زیر بار نرفتند و قالیباف باز هم شهردار ماند.

2929

کد خبر 645781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =