دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با صدرنشینی آبی‌پوشان تهرانی و اهوازی در گروه‌های A و B و یکه‌تازی تیم‌های چینی در منطقه شرق پایان یافت.

به گزارش تسنیم؛ پرونده دیدارهای دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز (چهارشنبه) با برگزاری 4 بازی در منطقه شرق این قاره پایان یافت و 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها پس از وقفه 25 روزه باید آماده دور برگشت شوند. در این گزارش جداول گروه‌های هشت‌گانه لیگ قهرمانان و شرایط تیم‌های ایرانی مورد بررسی قرار گرفته است.

منطقه غرب آسیا

گروه A:

در این گروه استقلال تهران با کسب 2 پیروزی برابر تیم‌های التعاون عربستان و لوکوموتیو ازبکستان و شکست در بازی با الاهلی امارات 6 امتیازی و صدرنشین است. تیم‌های الاهلی امارات و التعاون عربستان با امتیاز مشابه 4 در رده‌های دوم و سوم جدول قرار دارند. تیم لوکوموتیو ازبکستان نیز با 3 امتیاز قعرنشین است.

شاگردان علیرضا منصوریان در اولین بازی دور برگشت گروه A لیگ قهرمانان آسیا 22 فروردین ماه 1396 میهمان لوکوموتیو ازبکستان هستند.

گروه B:

آبی‌پوشان اهوازی با 2 پیروزی ارزشمند برابر تیم‌های الفتح عربستان و الجزیره امارات و تساوی خانگی با لخویای قطر 7 امتیازی شدند. استقلال خوزستان با صدرنشینی در گروه B لیگ قهرمانان آسیا یکی از مدعیان اصلی صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها است. لخویای قطر، الفتح عربستان و الجزیره امارات به ترتیب با امتیازهای 5، 4 و صفر رتبه‌های دوم تا چهارم را در اختیار دارند.

استقلال خوزستان در اولین بازی دور برگشت گروه B لیگ قهرمانان آسیا 21 فروردین ماه 1396 میهمان لخویای قطر است.

گروه C:

ذوب‌آهن اصفهان در دیدارهای رفت  این گروه به یک تساوی، یک شکست و یک پیروزی دست یافت تا با 4 امتیاز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار بگیرد. الاهلی عربستان و العین امارات به ترتیب با 7 و 5 امتیاز رده‌های اول و دوم را در اختیار دارند. بنیادکار ازبکستان هم بدون امتیاز قعرنشین است.

شاگردان مجتبی حسینی در اولین بازی دور برگشت گروه C لیگ قهرمانان آسیا 22 فروردین ماه 1396 میزبان بنیادکار ازبکستان است.

گروه D:

در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس با کسب 4 امتیاز دیدارهای رفت را به پایان رساند. سرخپوشان تهرانی در بازی اول برابر الهلال عربستان به تساوی یک - یک بسنده کردند. پرسپولیس در هفته دوم بازی خارج از خانه با الوحده امارات را 3 بر 2 برد و در آخرین بازی میهمان الریان قطر بود و شکست 3 بر یک را پذیرا شد.

در جدول رده‌بندی گروه D لیگ قهرمانان آسیا الریان قطر، الهلال عربستان، پرسپولیس و الوحده امارات به ترتیب با امتیازهای 6، 5، 4 و یک در رتبه‌‌های اول تا چهارم قرار گرفته‌اند.

پرسپولیس در اولین بازی دور برگشت 21 فروردین ماه 1396 در ورزشگاه آزادی میزبان الریان قطر است.

منطقه شرق آسیا

گروه E:

در این گروه تیم‌های کاشیما آنتلرز ژاپن، موانگتانگ یونایتد تایلند و اولسان هیوندایی کره‌جنوبی به ترتیب با کسب امتیازهای 6 ، 5 و 4 و قرار گرفتن در رده‌های اول تا سوم جدول مدعیان صعود هستند. تیم بریزبین استرالیا با یک امتیاز قعرنشین گروه E لیگ قهرمانان آسیا است.

گروه F:

در گروه F  لیگ قهرمانان آسیا شانگهای SIPG چین هر 3 بازی دور رفت را با پیروزی به پایان رساند و با اقتدار صدرنشین شد. تیم‌های اوراوای ژاپن و وسترن سیدنی استرالیا نیز با کسب امتیازهای 6 و 3 در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. اف سی سئول کره‌جنوبی بدون امتیاز قعرنشین است و شانس بسیار کمی برای صعود دارد.

گروه G:

در این گروه نیز تیم چینی گوانگژو اورگراند یکه‌تازی می‌کند. این تیم که سابقه قهرمانی در فصل 2015-2014 میلادی لیگ قهرمانان آسیا را دارد با 5 امتیاز صدرنشین گروه G است. تیم سوان سامسونگ کره‌جنوبی با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد. تیم‌های کاوازاکی ژاپن و ایسترن هنگ‌کنگ هم به ترتیب با امتیازهای 3 و یک رتبه‌های سوم و چهارم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند.

گروه H:

صدرنشین گروه H لیگ قهرمانان آسیا نیز یک تیم چینی است. جیانگسوی 9 امتیازی خود را به عنوان مدعی اصلی صعود به جمع 16 تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا نشان داد. تیم‌های ججو یونایتد کره‌جنوبی، اوزاکای ژاپن و آدلاید یونایتد استرالیا به ترتیب با امتیازهای 4، 3 و یک در رده‌های دوم تا چهارم جدول رد‌ه‌بندی قرار دارند.

 

43 43

کد خبر 646771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =