تیم‌ملی فردا دیدار بسیار حساسی مقابل قطر دارد.

احسان خراسانی؛ دوباره دوحه و دوباره قطر. دوباره مقدماتی جام‌جهانی و دوباره پروازی بلند برای حضور در این تورنمت بزرگ؛از قطر خاطره خوب زیاد داریم. همین چهار سال پیش و در همین ورزشگاهی که فردا مقابل این تیم قرار می‌گیریم، رضا قوچان‌نژاد یکی دیگر از آن گل‌های سرنوشت‌ساز خود برای فوتبال ایران را زد و کار ما را برای صعود به جام‌جهانی برزیل راحت کرد. کار راحتی که در نهایت دوباره با همین گل گوچی و صعود به برزیل همراه شد.
تقابل با قطر همیشه برای فوتبال ایران حساس بوده است. علاوه بر بحث‌های فوتبالی، جنبه‌های دیگری نیز وجود دارد که حساسیت این دیدار را زیاد می‌کند. فردا هم یکی از همان روزهایی است که این بازی در اوج حساسیت برای رسیدن ما به یک هدف بزرگ برگزار می‌شود. هدف اولین حضور به طور متوالی در جام‌جهانی که اصلا هم دور از دسترس نیست.
قطر دوباره می‌تواند پل خوبی برای صعود به روسیه باشد. اگرچه بازی رفت را در تهران خیلی سخت و در دقایق پایانی با گل قوچان‌نژاد بردیم؛ اما تیم ما بعد از یک نمایش قدرتمند مقابل کره و صدرنشینی در گروه نشان داد راحت بردن را هم بلد است.
فضای اطراف تیم‌ملی طی روزهای گذشته کمی ملتهب بوده است. اخراج دستیاران ایرانی و چالش‌هایی که بین کی‌روش و پرسپولیسی‌ها به وجود آمد، تاثیر زیادی روی این جو ملتهب داشت. اما یک ملت برای رسیدن به یک هدف، همیشه می‌توانند خیلی راحت از کنار نابه‌سامانی‌ها عبور کنند و به خواسته خودشان برسد. کاری که تیم این دوره ما نشان داده از پسش برمی‌آید. هرچند همه درگیری‌های اطراف تیم‌ملی راه رسیدن به این خواسته را سخت می‌کند، اما حمایت ما و در کنار آن یکدلی اعضای تیم‌ملی که باید برای ایران بجنگند، امید همه را برای تحقق اهداف بزرگ زنده نگه می‌دارد. 

 

251 41

کد خبر 648180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =