ایسنا نوشت: برنامه «مجازیست» در نوروز96، زیستِ مجازی کاربران فضای مجازی و آداب رفتاری آنها را برای بینندگان‌ شبکه افق، روایت می‌کند.

برنامه «مجازیست» به‌دنبال آن است که با روایت سبک ِزندگی فعالان سایبری و آداب رفتاری در فضای مجازی، پنجره‌ای جدید به دنیای مجازی بگشاید.

موضوعاتی نظیر هنجار گروه‌های تلگرامی، حمله و حمایت کامنتی، چالش و کمپین‌های مجازی، مدیریت زمان، حریم شخصی، آداب معاشرت در فضای مجازی، روزمره‌نگاری و ... دست‌مایه فصل اول برنامه «مجازیست» است که در قالب آیتم‌های مستند یک مجازیست، مصاحبه سلفی، دوربین مخفی، گپ‌وگفت مجازی، خاطرات یک مجازیست، پست‌خوانی نوروزی و ... به‌تصویر کشیده می‌شود.

نام برنامه «مجازیست» از ترکیب دو کلمۀ مجازی و زیست که به معنای زیست ِمجازی یا همان سبک زندگی مجازی‌ست گرفته شده و قرار است در این برنامه برخلاف برنامه‌های رایج فضای مجازی تلویزیون که جنبه فناوری داشته و یا با آسیب‌شناسی به معایب این فضای نگاه دارد به محتواهای تولیدی در این فضا و سبک و چگونگی زندگی کاربران فضای مجازی بپردازد.

فصل اول «مجازیست» به تهیه‌کنندگی حسن حبیب‌زاده و اجرای مجید لیاقی تهیه و تولید شده و سردبیری آن را سیدفرشاد عریضی برعهده دارد. احمدرضا زارعی، محمدسعید غلامی، نازنین چیت‌ساز، شکوفه بهادری، عباس توپچی، علی بیگی و امیر استواری از دیگر عوامل این برنامه تلویزیونی هستند.

این برنامه که پیش از این قرار بود به‌صورت هفتگی روی آنتن شبکه افق برود، با اعمال تغییراتی در نوروز96، هرشب ساعت22 و تکرار آن هر روز ساعت8 صبح پخش می‌شود.

5858

کد خبر 648249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =