ایرنا نوشت: به دنبال گفتگوهای سیاسی مستمر و رد و بدل شدن پیام های کتبی اخیر میان ایران و شورای همکاری خلیج فارس با وساطت دولت کویت، وزارت امور خارجه این کشور ابراز امیدواری کرد گفت و گوها میان تهران و این شورا بزودی آغاز شود.

خالد جارالله قائم مقام وزارت امور خارجه کویت شب گذشته در گفتگویی با خبرنگاران تصریح کرد : کویت امیدوار است که این رایزنی های مشترک میان تهران و شورای همکاری (خلیج فارس )پس از انتقال پیام های سیاسی آغاز شود و کویت پاسخ جمهوری اسلامی ایران و پیام کتبی که از تهران دریافت کرده است را به اطلاع سران کشورهای عربی رسانده است.

وی افزود: وزرای امو خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس پنج شنبه هفته جاری نشستی مشترک را برگزار می کنند و موضوع گفتگوها با ایران نیز در این نشست مطرح خواهد شد و سپس گام های بعدی در این زمینه اتخاذ می شود.

جارالله همچنین با اشاره به خبرهای منتشر شده در زمینه ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر گفت : دوستان ما در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده اند که این نیروگاه تحت شرایط امنیتی بسیار دقیق و با معیارهای دقیق ساخته و مدیریت می شود و کویت نیز امیدوار است که با نظارت بین المللی جلوی هرگونه احتمال نشت تشعشعات هسته ای گرفته شود.

به عقیده کارشناسان، بهره گیری از ظرفیت های سیاسی و اقتصادی مشترک، همگرایی بیشتر در مواضع فرامنطقه ای و بین المللی، تامین کامل صلح، ثبات و امنیت منطقه و نیز رشد و شکوفایی کشورهای اسلامی از جمله عللی است که اهمیت همکاری های راهبردی ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را دوچندان کرده است.

5252

کد خبر 649286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =