جانشین فرمانده ناجا گفت: متوسط سرعت خودروها در کشور در نوروز امسال یک کیلومتر کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت راهور، سردار سرتیپ دکتر اسکندر مومنی صبح امروز در بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در دور اول سفرها، حدود ۴ درصد کاهش تصادفات داشته‌ایم و در مرحله دوم سفرها هم تا کنون روند خوبی داریم که مجموعاً میزان تصادفات حدود ۷ درصد کاهش داشته است.

سردار مومنی گفت: اگر یک دهه قبل از جاده‌ها تصویربرداری می‌کردیم کمتر خودرویی در بین خطوط رانندگی می‌کرد اما امروز که به دوربین‌ها نگاه می‌کنیم عموم رانندگان بین خطوط تردد می‌کنند.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: پر ترددترین ایام سال در کشور همین ایام نوروز است و به همین دلیل هم بیشترین حجم تصادفات در این ایام رخ می‌دهد. ما در این ایام در هر جاده‌ای حضور پیدا کردیم همه دستگاه‌های خدماتی حضور داشتند و همین امر باعث شد تا علی‌رغم افزایش سفرها، تعداد تصادفات کمتر شود.

وی گفت: دو نوبت هست که میزان تصادفات بیشتر می شود یکی از این دو موقع، زمان بازگشت مسافران است که می طلبد در این ایام تلاش و حضورمان بیش از قبل باشد.

سردار مومنی ادامه داد: خوشبختانه متوسط سرعت خودروها در کشور یک کیلومتر کاهش داشته است که این موضوع اهمیت بالایی دارد.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم بازگشت خود از سفر را مدیریت کنند و کمی زودتر برگردند تا در گره‌های ترافیکی در موقع بازگشت گیر نکنند. درخواست ما این است که بازگشت سفرها را مردم از همین فردا آغاز کنند تا روز طبیعت و روز قبل از آن را در محل زندگی خود باشند.

مومنی گفت: در هر ۷۱ دقیقه یک نفر در تصادفات کشته شده است در حالی است که در سال گذشته هر ۶۰ دقیقه، یک نفر فوت می‌کرد.

جانشین فرمانده ناجا افزود: در سال گذشته هر روز ۲۴ نفر فوت می‌کردند اما امسال هر روز حدود ۲۱ نفر فوت کردند هرچند کاهش داشته ایم اما این عدد هم زیاد است.

سردار مومنی گفت: تعداد خودروها در یک بازه زمانی ۱۰ سال، از ۷ میلیون به ۱۹ میلیون رسیده است در حالی که تعداد کشته‌ها از ۲۸ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر رسیده است که این کاهش خوب است اما هنوز هم زیاد است.

۴۷۴۷

کد خبر 649793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =