تصاویری از بانوان چینی که به ورزشگاه آزادی رفته بودند

نزدیک به 1500 تماشاگر چینی در حالی نگاه‌ها در آزادی را به سکوهای پشت دروازه جنوبی ورزشگاه معطوف کرده بودند که در میان آن‌ها تعداد زیادی از بانوان نیز حضور داشتند.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که سال هاست ورود بانوان به ورزشگاه برای تماشای فوتبال در ایران ممنوع است با هماهنگی های به عمل آمده بانوان چینی دیروز بدون مشکل وارد ورزشگاه شده و همانند طرفداران سایر کشورهای شرق قاره به حمایت از تیم ملی کشورشان پرداختند.


این اتفاق به یکی از سوژه های جالب رسانه های چینی تبدیل شد به خصوص زمانی که تعدادی از بانوان ایرانی هم برای اولین بار بدون مشکل و با عنوان مترجم و راهنمای توریست های چینی مجوز حضور در سکوهای آزادی را پیدا کردند تا تصاویر آنها در صدر اخبار حاشیه ای مصاف حساس دو تیم قرار بگیرد.


یکی از رسانه های چینی امروز در گزارشی کامل از حواشی بازی دیروز با ایران به حضور بانوان و طرفداران چینی در آزادی پرداخت و در گزارش خود اشاره ای هم به حضور تعدادی از بانوان ایرانی در جمع بانوان چینی داشت و نوشت:« بعد از سال ها بانوان چینی این فرصت را برای تعداد معدودی از بانوان فوتبالدوست ایرانی فراهم کردند تا از نزدیک شاهد تماشای برد تیم ملی ایران باشند».


البته این گزارش در حالی منتشر شد که در تصاویر تنها یک بانوی ایرانی به عنوان مترجم و راهنما در کنار طرفداران چینی دیده می شد و خبری از بانوان دیگر ایرانی نبود مگر این که سایت چینی از انتشار تصاویر آنها خودداری کرده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

43 43

کد خبر 649930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
  16 1
  بيچاره بانوان وطني كه از كمترين حقوق يك آدم محروم هستند وااسفا
 • بی نام A1 ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
  1 2
  ای کاش زنان ما هم روزی به فرهنگی برسن که ظرفیت رفتن به ورزشگاه را داشته باشند/.
 • بی نام A1 ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
  18 1
  به یزدان اگر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم
 • بی نام NL ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
  0 0
  همیشه مرغ همسایه بوقلمونه . قیافه هایی که برای خودشان درست کرده بودند شبیه ملیپوش های زن فوتبالمان بود .
 • بی نام NL ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
  0 0
  چقدر در کشور خودمان احساس غربت و اجنبی بودن بهمون دست میده .