ایرنا نوشت: عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: راه آهن کشور در سال 95 با جابه جایی 40 میلیون و 400 هزار تن بار، بالاترین رکورد حمل بار را در طول تاریخ راه آهن به ثبت رساند.

سعید رسولی در حاشیه دیدار از نخستین قطار گردشگری خوزستان با حضور استاندار خوزستان افزود: از 25 اسفند پارسال (ابتدای شروع سفرهای نوروزی) تاکنون بیش از یک میلیون و 290 هزار مسافر در سراسر کشور جابه جا شدند.

وی در ادامه گفت:با توجه به جاذبه های گردشگری ایران، توسعه قطار گردشگری در سراسر کشور از جمله استان خوزستان در سال 96 هدفگذاری شده است.

رسولی افزود: باتوجه به گزارشی که به تازگی منتشر شده ، ایران از جمله مقصد اصلی گردشگران خارجی است و استفاده از قطار گردشگری خوزستان می تواند برای گردشگران داخلی و خارجی یک فرصت مناسب محسوب شود.

وی گفت: روز چهارشنبه هفته جاری در شهرستان اندیمشک تفاهم نامه ای با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان به امضا رسید و یکی از محورهای این تفاهم نامه توسعه قطار گردشگری خوزستان بود.

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به صورت معمول شرایط اجرایی پس از تفاهمنامه ها انجام می شود اما خوشبختانه با توجه به نشست هایی که در این خصوص درگذشته برگزار شد قطار گردشگری پیش از تفاهمنامه به حرکت درآمده است.

وی ادامه داد: کشور پهناور ایران جاذبه های بسیار ارزشمندی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دارد و شبکه ریلی می تواند فرصتی مناسب برای بازدید از این صنعت باشد.

رسولی بیان کرد: باتوجه به اصل 44 قانون اساسی تصدی گری در راه آهن کشور به بخش خصوصی واگذار شده و ما نیز نقش حمایتی را بر عهده داریم و توسعه قطار گردشگری نیز یکی از حوزه هایی است که بخش خصوصی با حمایت راه آهن، برنامه های خوبی را برای آن در دستور کار دارد.

وی افزود: شرکت های خصوصی هزینه سنگینی را برای قطارگردشگری خوزستان متحمل می شوند اما با حمایت و یارانه دولت سعی شده خدمات با قیمت مناسبی به گردشگران ارائه شود تا بتوانیم شاهد استقبال هرچه بیشتر مسافران داخلی و خارجی از حمل و نقل ریلی در کشور باشیم.

وی بیان کرد: در سال جدید نیز نهضت توجه به کیفیت قطارها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و با همکاری و مشارکت شرکت های حمل و نقل ریلی بازرسی های خوبی انجام و سعی می شود کیفیت بهتری از خدمات نسبت به گذشته به مسافران ارائه شود.

وی گفت: باتوجه به این که امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده است موضوع اشتغال در بحث گردشگری می تواند بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نخستین قطار گردشگری خوزستان از اوائل فروردین فعالیت خود را در خوزستان در مسیر اهواز به اندیمشک آغاز کرده و تردد این قطار تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.

 

39223

 

کد خبر 650085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =