۰ نفر
۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴

ایسنا نوشت: سامانه سهام عدالت که از ۳۰ اسفندماه گذشته از دسترس خارج شده بود از ١٤ فروردین دوباره شروع به کار خواهد کرد و مشمولان می‌توانند حساب خود را با استفاده از این سامانه چک کنند.

در ماه پایانی اسفند حدود ۵۰ میلیون فردی که ثبت نامشان در سهام عدالت قطعی شده بود از طریق سایت www.samanese.ir به حساب سهام عدالت خود دسترسی يافتند.

طبق اطلاعاتی که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده و با توجه به مندرجاتی که در سامانه اطلاع رسانی سهام عدالت درج شده، اين سازمان از ۶۰ شرکت سرمایه پذیر بابت سود ۱۰ سال گذشته این شرکت ها به ازای هر نفر مشمول سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومان به حساب خزانه واريز كرده است.

آن طور که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام كرده اند، مشمولان سهام عدالت می‌توانند این مبلغ را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند تا در زمان آزاد سازی سهام عدالت ارزش سهامشان حدود دو برابر این مبلغ باشد.

البته برای افرادی که تمایلی به واریز مبلغ ندارند الزامی وجود ندارد که پولی پرداخت کنند و ارزش بازار سهام عدالت آن ها نیز در زمان آزاد سازی دو برابر خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی به تازگی اعلام کرده که بیش از ۲ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت برای پرداخت اقساط خود و تملک سهام عدالت از طریق حساب های بانک ملی تا پایان اسفند ماه گذشته اعلام آمادگی کرده و پرداخت هایی انجام داده اند. البته سازمان خصوصی سازی اعلام نکرده که مجموع مبالغ واریزی دقیقا چه مقدار بوده است.

سامانه سهام عدالت از ۳۰ اسفند گذشته تا امروز به طور موقت از دسترس خارج بود و مشمولین از فردا ١٤ فروردين می توانند به حساب به روز شده خود در این سامانه دسترسی داشته باشند.

39223

کد خبر 650718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =