کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به کاهش دمای 4 تا 8 درجه ای در سطح استان تا اواخر هفته و رسیدن دمای حداقل به زیر صفر، احتمال جدی وارد آمدن خسارت به جوانه و گلهای درختان میوه در سطح استان وجود دارد.

نادر پیرتاج همدانی، کارشناس ارشد سازمان هواشناسی استان در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در همدان با اعلام مطلب فوق افزود: دمای هوای همدان از فردا تا اواخر هفته جاری بین چهار تا 8 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت دمای شبانه در برخی از نقاط استان همدان به زیر صفر درجه می رسد، لذا با توجه به کاهش چند درجه ای هوا در چند روز آینده، احتمال سرمازدگی جوانه ها و سر درختی ها وجود دارد و کشاورزان باید برای جلوگیری از خسارت های احتمالی تمهیدات لازم را انجام دهند.

پیرتاج همدانی ادامه داد: آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده قسمتی ابری و از بعد از ظهر امروز با افزایش ابر در برخی از نقاط بارش باران و در مناطق مستعد و ارتفاعات ریزش برف و در مناطق جنوبی استان احتمال تگرگ و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی با اعلام اینکه از فردا بارش ها در استان قطع خواهد شد گفت: در 24 ساعت گذشته در همدان چهار میلی متر و در تویسرکان 22 میلی متر بارندگی ثبت شد و در سایر نقاط نیز بین 2 تا 10 میلی متر بارندگی گزارش شده است.

۴۶

کد خبر 650995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =