سفیر تام الاختیار کشورمان در مسکو به حمله تروریستی سن پطرزبورگ واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو  با انتشار این تصویر در کانال تلگرام خود نسبت به حمله تروریستی سن پترزبورگ نوشت:

واقعه دیروز در پایتخت شمالی روسیه از جهات مختلف موجب بهت و شگفتی در روسیه شد.مردم این کشور نزدیک به پانزده سال بود که دیگر شاهد تهدید و انفجار جدی نبودند و آرامش و امنیت وجهه غالب وضعیت اجتماعی بود.از سوی دیگر اینگونه تهدیدات در گذشته نیز بیشتر در مسکو یا جنوب روسیه رخ می داد و وقوع عملیات تروریستی در سن پترزبورگ یک پدیده جدید است.
 این اتفاق در مترو شهر سن پترزبورگ به این دلیل که از جمله شهرهای مورد توجه گردشگران  در دنیاست و به جهت وجود رودخانه ها و کانال های آبی، عمیق ترین مترو جهان را دارد بیشتر توجه جهانیان را جلب کرد.

حادثه دلخراش مترو سن پترزبورگ نشان داد تهدیدات امنیتی و تروریسم در جهان معاصر حد و مرز نمی شناسد و مبارزه با آن به عزم جدی همه کشورها و به ویژه توجه به علل و عوامل رشد این پدیده نیازمند است.
 کشتن عده ای انسان بی گناه با هر هدفی که صورت گیرد، محکوم و مردود است.این حادثه تلخ را به ملت و دولت روسيه و همچنین بازماندگان کشته شادگان این حادثه تسلیت می گویم و امیدوارم روسیه و دیگر کشورهای جهان دیگر هرگز شاهد ریختن خون بی گناهان نباشد.

52310

کد خبر 651322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =