دبیرخانه انتخاب ناشر برگزیده، شاخص‌های ارزیابی ناشران در سال 1395 را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ناشران می‌توانند آثار خود را که واجد شرایط اعلام شده باشد تا تاریخ 23 فروردین به دبیرخانه انتخاب ناشر برگزیده ارسال کنند.

انتخاب ناشر برگزیده هر ساله به منظور تشویق و ترغیب ناشران تأثیرگذار در ارتقاء سطح و توسعه نشر حرفه‌ای، ایجاد خلاقیت، الگوسازی برای انتشار آثار ارزشمند فرهنگی و همچنین مشارکت در اعتلای سطح فرهنگِ عمومی جامعه همزمان با نمایشگاه کتاب تهران انجام می شود.

شاخص‌های انتخاب ناشر برتر عبارتند از تعداد عنوان کتاب‌های‏‌ منتشر شده توسط ناشر به تفکیک تالیف و ترجمه، تعداد عنوان‌‏هایی که ناشر حق نشر آن را بر اساس قرارداد معتبر به یکی از ناشران خارجی واگذار کرده است، تناسب کتاب‏‌های ناشر با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه، کیفیت ارائه آثار از حیث امور فنی، ویراستاری، حروفچینی، صفحه‌آرایی، چاپ و صحافی، تعداد کتاب‌هایی که که در جشنواره‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی و غیر دولتی) جایزه گرفته‌‏اند، نوآوری و ابتکارات مرتبط با توسعه نشر کشور، پاسداری از زبان فارسی و توجه به ویرایش ادبی به ویژه در آثار ترجمه، حضور در نمایشگاه‌های معتبر خارجی، انتشار کتاب‌های ارزشمند، بدیع و نوآورانه، بهره‌مندی از گروه‌های کارشناسی یا هیئت علمی، فعالیت تخصصی موثر در یک یا چند حوزه موضوعی مشخص، انتشار آثار علمی به زبان ساده در جهت گسترش دانش عمومی، تعداد عناوین کتاب‌های تصویری و هنری چاپ اول با نگاه فرهنگ ایرانی، اسلامی در حوزه کودک و نوجوان و طراحی جلد کتاب‌های بزرگسالان.

دبیرخانه کمیته انتخاب ناشر برتر در میدان بهارستان، ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه دوم، اتاق 247 واقع است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی ketab.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

ناشران نمونه سال در حوزه‌های مختلف، همه ساله در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران معرفی می‌شوند.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

58243

کد خبر 651682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =