آغاز ثبت نام هجدهمین مسابقات ملی مهارت در کردستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از آغاز ثبت نام هجدهمین مسابقات ملی مهارت همزمان با سراسر کشور در استان کردستان خبر داد.

سیدجمیل احمدی در گفت‌وگو با خبرآنلاین، از آغاز ثبت نام هجدهمین مسابقات ملی مهارت همزمان با سراسر کشور در استان کردستان خبر داد.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI )، متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه است که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ملی مهارت تا تاریخ 23 تیر سال جاری در هر شهر، مرحله استانی در تاریخ 5 و 6 مردادماه و مرحله کشوری نیز در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان عنوان کرد: در مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت، پس از ارزشیابی لازم که توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای هر استان صورت می‌گیرد نفرات برتر در هر شهر انتخاب و به مرحله استانی معرفی می‌شوند که در مرحله استانی نیز با برگزاری آزمون عملی (حداکثر 2 روز) نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله کشوری اقدام خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور را ذکر کرد.

احمدی بیان کرد: هجدهمین مسابقات ملی مهارت در 36 رشته شامل آکواترونیک(فناوری آب)، الکترونیک، آجرچینی، تاسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، تراش CNC ، رباتیک(تیمی 2 نفره)، طراحی و توسعه وب، طراحی مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات(راه کارهای نرم افزاری برای تجارت)، فناوری اطلاعات(مدیریت سیستم‌های تحت شبکه)، فناوری طراحی گرافیک، فرز CNC ، خیاطی (فناوری مد)، کاش کاری دیوار و کف، کابینت سازی(چوبی)، لوله کشی و گرمایشی، مکاترونیک(تیمی 2 نفره)، فناوری خودرو، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، آشپزی، قنادی(شیرینی پزی)، طراحی فضای سبز(تیمی 2 نفره)، جوشکاری، جواهرسازی، ساخت و تولید(تیمی 3 نفره)، کنترل صنعتی، صافکاری خودرو، کار بر روی صفحات فلزی و گل آرایی، معماری سنگی، نجاری، گچکاری، شبکه‌های کابلی و تعمیر و نگهداری و سایل نقلیه سنگین برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اعلام کرد: علاقه‌مندان به شرکت در هجدهمین مسابقات ملی مهارت می‌توانند تا 23 تیرماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق سایت دفتر مسابقات ملی مهارت به آدرس www.skill.irantvto.ir اقدام کنند و پس از ثبت نام، مدارک لازم را برای تأیید به یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خود تحویل دهند.

وی گفت: شرط سنی برای داوطلبان رشته‌های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک، متولدین 11 دی ماه سال 72، به بعد و برای سایر رشته‌ها متولدین 11 دی ماه سال 75 به بعد است.

احمدی ضمن دعوت از عموم واجدین شرایط جهت شرکت در این رویداد برزرگ مهارتی گفت: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش دیدگان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می‌توانند با رعایت شرایط سنی ذکر شده در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان، مدارک لازم برای ثبت نام در هجدهمین مسابقات ملی مهارت را عکس 4×3 تمام رخ جدید، کپی از تمام صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی آخرین مدرک تحصیلی یا معرفی نامه از نهاد آموزشی مرتبط، کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه (برای داوطلبان ذکور و مشمول)، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و محصلان به ویژه داوطلبان ذکور که معافیت تحصیلی می‌باشد را ذکر کرد.

برگزیدگان نهایی هجدهمین و نوزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده‌سازی و گزینش نهایی، در چند رشته منتخب به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2019 در کشور روسیه برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

46

کد خبر 652067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =