۰ نفر
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۴

ایسنا نوشت:حجم بارش‌های کشور از ابتدای مهرماه سال گذشته تا امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه جاری، به ۲۰۲ میلی‌متر رسیده است.

 با ادامه بارش‌های بهاری، آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا  امروز یکشنبه ۲۰ فروردین ماه جاری، به ۲۰۲ میلی‌متر رسیده است.

این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹۰ میلی‌متر، ۶ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۹۱ میلی‌متر ۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۲ میلی‌متر بارش است که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۰۹ میلی‌متر، ۱۱ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۱۴ میلی‌متر ۹ درصد افزایش داشته است.

همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۶۷ میلی‌متر، قره قوم ۱۶۹ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۵۴ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۴۰ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۷ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۰.۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷.۲ میلی‌متر بوده است.

بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۲۰ فروردین معادل ۳۳۲ میلیارد و ۹۰۱ میلیون مترمکعب برآورد شده است.

 

3535

کد خبر 653259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
  17 2
  و باز هم دولت ما : خشکسالی و بحران کم آبی داریم لطفا آب مصرف نکنید تا مردم عراق و سوریه که پدر ما را درآوردند در رفاه باشند
 • بی نام IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
  0 3
  روش محاسبه وزارت نیرو با سازمان هواشناسی فرق داره و گمانه های بسیار محدودتر و روش غیر علمی داره سازمان هواشناسی بارش بیشتر از نرمال رو نشون نمیده