سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از بازی مقابل الریان حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس پس از تساوی این تیم مقابل الریان گفت: قبل از هر چیزی برای هواداران ناراحتم که نتوانستیم در این بازی به پیروزی برسیم. خیلی تلاش کردیم. می‌دانستیم که الریان تیم خوب و عالی است اما ما بهتر بازی کردیم و ۱۴ کرنر زدیم. موقعیت‌های گل زیادی ایجاد کردیم و عجیب است که نباختیم و خوشبختانه گل نخوردیم. همین یک امتیاز ما را در کورس نگه می‌دارد و طبیعی است که بازی با الهلال بازی سرنوشت‌ساز و حساسی خواهد بود.

او درباره تدبیرهایش در این بازی گفت: من ربیع‌خواه را به زمین آوردم اما چیزی که باید اتفاق می‌افتاد نیفتاد. حریف نتوانست شانسی روی دروازه ما ایجاد کند و وسط زمین را برای خود نگه داشتیم. بازیکنانم جوانند و به سختی می‌توانند در این بازی خودی نشان دهند.

او درباره اشتباهات مدافع میانی الریان و سانتر از جناحین بازیکنان پرسپولیس گفت: طبیعی است که لیگ قهرمانان آسیا با لیگ ایران متفاوت است. بازی در لیگ قهرمانان کیفیت بالاتری نسبت به لیگ ایران دارد. در لیگ ایران بازیکنی مانند تاباتا یا سوریا نداریم. آن‌ها بازیکنان باتجربه‌ بین‌المللی زیاد هستند و طبیعی است که مقابل آن‌ها نمی‌شود به راحتی بازی کرد. ما تلاش‌مان را کردیم و در وسط زمین و میانه‌ها موقعیت ایجاد کنیم و موفق شدیم حتی پنالتی هم بگیریم که گل نشد. پنالتی دوم هم می‌توانست روی بازیکن ما گرفته شود که این طور نشد. قبلا هم گفته بودم امروز تیمی بودیم که توانستیم شانس گل ایجاد کنیم. بیرانوند بسیار عالی عمل کرد و مانع گلزنی حریف شد. در لیگ قهرمانان کوچک‌ترین اشتباه تاوان سنگینی دارد. گل نشدن پنالتی تاثیر خود را در کار ما گذاشت. اگر گل می‌شد بازی به نحو دیگری پیش می‌رفت. شوق و احساس بچه‌ها در ۱۵ دقیقه آخر باعث می‌شد سازماندهی تیم به هم بریزد. واکنش نشان دادن به عملکرد تیم در لحظات آخر بسیار سخت است.

سرمربی پرسپولیس درباره مشکلات گلزنی این تیم گفت: بازیکن باید مادرزادی گلزن باشد. ما فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهیم. بازیکنان انرژی زیادی می‌گذارند و اگر این مشکل به راحتی حل می‌شد ما قبلا آن را حل می‌کردیم. آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و یک حرکت آن‌ها سرنوشت‌ساز است. می‌توانیم از پنالتی نزدن طارمی ناراحت باشیم اما او مقابل الوحده گل زد و در لیگ نیز آقای گل این رقابت‌هاست. ما مهاجمانی داریم که حتی یکی، دو ماه گل نمی‌زنند. نمی‌توان به آن‌ها خرده گرفت.

اودرباره ناراحتی هواداران پرسپولیس گفت: فقط می‌توانم بگویم ببخشید.

برانکو درباره روند پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین پنالتی زدن مهدی طارمی گفت: طارمی پنالتی تمرین می‌کند و واقعا خوب کار می‌کند. نمی‌دانم چرا تصمیم به زدن ضربه چیپ گرفت. اگر بازی را می‌باختیم تمام برنامه‌هایمان نابود می‌شد. ما همچنان برای صعود در کورس هستیم و نشان دادیم که هیچ تیمی بهتر از ما نیست اما این برای راهیابی به مرحله بعد کافی نیست.

او درباره احساسی عمل کردن بازیکنان پرسپولیس در مقابل تیم‌هایی که دفاعی بازی می‌کنند گفت: ما آگاهانه این ریسک را پذیرفتیم. به بازیکنان گفتیم که باید قلب‌تان داغ و خون‌تان سرد باشد. این در عملکرد ما دیده می‌شود که بازیکنانم احساسی بازی می‌کنند که بتوانند برد را به ارمغان بیاورند. خطر صعود نکردن ما را تهدید می‌کند. ما برای دیدار با الهلال خود را آماده می‌کنیم. سید جلال و سروش برای بازی آینده ما محروم خواهند بود اما این باعث نمی‌شود که ما کار خود را جلو نبریم. پنالتی طارمی آخرین پنالتی بود که او در مدتی که من سرمربی پرسپولیس هستم، است.

او ادامه داد: کادر فنی طارمی را آقای گل لیگ و تیم ملی کند. پلی استیشن که بازی نمی‌کنیم. عوامل انسانی دخیل هستند. بازیکنان بعضی مواقع تلاش می‌کنند که ضعف‌هایشان را پوشش دهند اما گاهی اوقات نمی‌شود. طارمی فرصت‌های زیادی را گل کرده است و مهاجم اول پرسپولیس است و به طور مداوم روی بهبود عملکرد او کار می‌کنیم اما یک شبه، یک ماهه و یا حتی ۶ ماهه هم نمی‌شود یک مشکل را برطرف کرد. باید دید آیا با افزایش تجربه می‌تواند بیشتر قدر موقعیت‌هایش را بداند یا نه؟ این دومین آقای گلی طارمی است. وقتی من به پرسپولیس آمدم طارمی ۶ گل زد. فصل بعد ۱۶ گل و این فصل تا به اینجا ۱۴ گل. ما تاثیر خود را به روی او گذاشته‌ایم و می‌توان به او خوش‌بین بود.

254 41

 

کد خبر 653480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =