ایسنا نوشت: واشنگتن پست گزارش داد،‌ اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) درباره مشاور سال گذشته کمپین ترامپ تحقیق می‌کند تا مشخص شود که آیا او برای روسیه کار می‌کرده است یا خیر.

 به نوشته روزنامه واشنگتن پست، اف‌بی‌آی در اولین گام در تایید برنامه نظارتی علیه تیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حکمی نادر برای بررسی مکالمات "کارتر پیج" از نهاد فوق محرمانه "دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی" دریافت کرده است.  

نمایندگان اف‌بی‌آی به قضات این دادگاه موسوم به فیسا (FISA) گفته‌اند انگیزه محتملی مبنی بر فعالیت این بانکدار سابق مستقر در مسکو در راستای منافع روسیه وجود دارد.

حکم‌های این دادگاه معمولا هرگز علنی نمی‌شوند و واشنگتن پست به نقل از یک مقام اجرایی و سایر مقام‌هایی که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش کرده است. اف‌بی‌آی هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

حکم مذکور در شرایطی اعلام می‌شود که اف‌بی‌آی پیشتر یک تحقیقات ضد اطلاعاتی درباره مداخله روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال گذشته را در دست داشت و نهایتا عوامل اطلاعاتی نتیجه گرفتند اقدام روس‌ها به پیروزی ترامپ در انتخابات کمک کرد. 

در مارس ۲۰۱۶ ترامپ آقای پیج را به عنوان یکی از مشاوران تیم کوچک سیاست خارجی خود معرفی کرد و او ماه ژوئیه در گردهمایی بزرگ حزب جمهوری‌خواه حاضر شد و او به همراه سایرین با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه دیدار کردند.

52310

کد خبر 653944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =