۰ نفر
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
اف‌ای تی اف به ترکیه هشدار داد

ایرنا نوشت:گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، روز دوشنبه در بیانیه‌ای از ترکیه خواست تا تلاش‌های جدی‌تری برای جلوگیری از تأمین مالی تروریسم و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی انجام دهد.

به گزارش رویترز، گروه ویژه اقدام مالی در بیانیه خود متذکر شد که مقامات ترکیه باید نواقص موجود در مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را برطرف کنند، در غیر این صورت آنان به لیست خاکستری این گروه که شامل کشورهایی است که کنترل‌های مالی ناکافی دارند، وارد می‌شود.  
در گزارشی که روز دوشنبه توسط کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) منتشر شد بیشتر بر جدی نبودن تلاش‌های ترکیه برای جلوگیری از تأمین مالی تروریسم و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی تاکید داشته است.  

گروه ویژه اقدام مالی بر این باور است که از ۱۱ حوزه ارزیابی شده، ترکیه در ۹ مورد نیاز به پیشرفت‌های اساسی دارد. یافته‌های این گزارش حاکی از آن است که آنکارا برای یک سال تحت نظارت قرار می‌گیرد و در صورت عدم بهبود، می‌تواند به لیست خاکستری اضافه شود.  

گروه اقدام مالی متذکر شد که ترکیه باید اقدامات اساسی در مسدود کردن دارایی‌های مرتبط با تروریسم، سازمان‌های تروریستی و سرمایه داران انجام دهد.

در گزارش ارائه شده ترکیه از میزان محکومیت کمی در تأمین مالی تروریسم برخوردار است اما با این وجود گزارش گروه اقدام مالی تاکید می‌کند که براساس داده‌های ارائه شده در سال ۲۰۱۷ در ترکیه بیش از شش هزار نفر تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، اما فقط ۱۱۵ محکوم شده‌اند.  

1717

کد خبر 654914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =