ایلنا نوشت: سخنگوی وزارت کشور از تشکیل دومین جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری به ریاست وزیر کشور خبر داد.

سیدسلمان سامانی با اعلام این خبر گفت: در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور، علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما، قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما، مسئولان ستاد انتخابات کشور و نماینده ناظر شورای نگهبان به ریاست وزیر کشور برگزار شد، به منظور برخورداری برابر نامزدها از امکانات صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، ضوابط و چارچوب‌های تولید و پخش برنامه‌های انتخاباتی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در این مصوبه موضوعاتی که نامزدها و نمایندگان آنها در برنامه‌های تولیدی، زنده و مستندهای تلویزیونی می‌توانند به آنها بپردازند و همچنین مواردی که از آنها منع شده اند به تفصیل مورد توجه قرار گرفته است.

سامانی تصریح کرد: مطابق این مصوبه نامزدها مجاز به تبیین و تشریح برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در امور داخلی و خارجی هستند.

او بیان کرد: در این مصوبه بر عدم مغایرت برنامه‌های نامزدها با اصول قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام و سایر قوانین و مقررات، عدم ارائه برنامه یا وعده‌های انتخاباتی فراتر از حدود اختیارات ریاست‌جمهوری، حفظ اتحاد، همبستگی و منافع ملی و پرهیز از ایراد اتهام، افترا، تخریب یا هتک حرمت سایر اشخاص و خودداری از هرگونه سیاه نمایی از وضعیت کشور و خدمات و اقدامات دستگاه‌های اجرایی، دولتی، تقنینی و قضایی مورد تاکید قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در بندهای دیگر این مصوبه نیز به شرایط و اصول حاکم بر برنامه‌های تولیدی صداوسیما اعم از مناظرات، مستندهای انتخاباتی، گفت‌وگوهای زنده و ویژگی‌های فنی و پخش این برنامه‌ها با رویکرد حفظ بی‌طرفی و برابری نامزدها پرداخته شده است.

همچنین مقرر شد کمیسیون بررسی تبلیغات به ریاست قاضی‌زاده هاشمی و با عضویت نمایندگان تام‌الاختیار سایر اعضاء، از روز شنبه دوم اردیبهشت ماه ضمن استقرار در سازمان صداوسیما بر نحوه اجرای این دستورالعمل در کلیه برنامه‌ها نظارت کند.

تسنیم هم در گفت و گویی با سخنگوی وزارت کشور نوشت:

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای موضوع مناظره‌های انتخاباتی درنظر گرفته شده است گفت: در این جلسه راجع به مسئله مناظره‌ها نیز مباحثی مظرح شد و قرار بر این شد که مناظره‌ها و سایر برنامه‌ها با رویکرد حفظ بی‌طرفی و برابری نامزدها پخش شود.

سامانی گفت:‌ این مناظره‌ها بصورت ضبط شده پخش خواهد شد. البته گفت‌و‌گوی زنده هم برای نامزدها پیش‌بینی شده است.

27212

کد خبر 656871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهران ... A1 ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
  0 0
  اگر مناظره زنده نباشه بعدا بازهم بازار بگم بگم داغ میشه.
 • علی اکبر A1 ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
  1 0
  واقعا متاسفم
 • بی نام IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
  1 0
  ما مردم پخش زنده می خواهیم.
 • مهدی A1 ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
  0 0
  اگه مناظره ها زنده پخش نشه رای تعطیل...