ایسنا نوشت: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی گفت : ردصلاحیت شدگان انتخابات شورای شهر و روستا فرصت ۴روزه دارند تا شکایت خود را به هیئت های استان و شهرستان ها ارائه دهند.

علی مصطفوی در جمع خبرنگاران گفت: در آذربایجان غربی ۱۴ هزار و ۲۲۳ نفر در سطح شهرها و روستاها ثبت نام کردند و کار بررسی صلاحیت نامزد ها در هیئت های اجرائی به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: از تعداد کل ثبت نامی ها بیش از 91 درصد توسط هیات های اجرایی و نظارت شهرستان تائید صلاحیت و تنها کمتر از 9 درصد عدم احراز شده اند.

او گفت: با اعلام مراتب فرمانداران و بخشداران طبق قوانین مراتب تایید و رد صلاحیت ثبت نام کنندگان ظرف امروز ۲ اردیبهشت که اعلام شد و رد صلاحیت شدگان نیز ۴ روز فرصت دارند تا شکایت خود را به هیئت های استان و شهرستان ها ارائه دهند.

مصطفوی گفت: هیئت ها هم ۱۰ روز فرصت دارند تا به شکایات رسیدگی و مراتب را ۱۶ اردیبهشت به استانداری اعلام کنند.

او همچنین اضافه کرد: فرمانداری ها موظفند با تهیه لیست، اسامی تایید شده را از ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت منتشر کنند.

مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گفت : نامزدهای تایید شده برای تبلیغ برنامه های خود یک هفته یعنی از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت فرصت دارند و ۲۸ اردیبهشت ممنوعیت تبلیغات اعلام خواهد شد.

مصطفوی اضافه کرد: اسامی ۶ نامزد ریاست جمهوری نیز اعلام شده که تبلیغ برنامه های خود را از یک اردیبهشت آغاز کردند و این روند تبلیغی تا ۲۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

۲۹ اردیبهشت روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاست.

46

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 657802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =