۰ نفر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۲

معاون فنی و امور گمرکی گمرک اعلام کرد: واردات پوشاک به صورت فردی ممنوع بوده و برای انجام این کار تنها شرکت های ثبت شده و نمایندگی های مجاز می توانند اقدام کنند.

به گزارش خبرآنلاین، فرود عسگری، در نامه ای به مجتبی خسروتاج، رییس سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: هرگونه واردات پوشاک به کشور به صورت تجاری صرفا از طریق دریافت گواهی فعالیت، مطابق شرایط دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران مجاز است در غیر این صورت قاچاق تلقی شده و برابر مقررات با آن برخورد خواهد شد.

در ادامه این نامه عسگری تاکید کرده که وزرات صنعت، معدن و تجارت فهرست برندها و گواهی های صادره برای نمایندگی بانضمام فهرست ثبت سفارش صادره را جهت اقدامات بعدی به گمرک ایران اعلام کند.

گمرک ایران با برگزاری جلسات مستمر با متولیات اصلی پوشاک و نساجی به این نتیجه رسید که واردات منسوجات به خصوص پوشاک تنها از طریق نمایندگی های ثبت شده صورت گیرد و دیگر افراد به صورت شخصی نمی توانند اقدام به این کار کنند.

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه پوشاک، انجمن نساجی و اتحادیه واردکنندگان و صادرکنندگان پوشاک نیز از این اقدام گمرک و تلاش‌های مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک تقدیر و تشکر کردند. 

 

3535

کد خبر 658803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =