«خبرجنوب» نوشت: مرد شیاد برای سرقت از داخل اتوبوس و مینی بوس از ترفند خاصی استفاده میکرد. او در موقعیت های مناسب نزدیک خودرو می شد و حتی به پیچ و مهره های خودروها نیز رحم نمی کرد.

اولين مورد از سرقتهاي سريالي مدتي قبل به مأموران یکی از کلانتری های شیراز گزارش شد. شاكي به مأموران گفت كه سارق یا سارقانی از داخل اتوبوسش سرقت کرده و از سر پیچ و مهره های آن نیز نگذشته اند.
اظهارات اين مرد نشان ميداد بهاحتمال زياد سارق یا سارقان از قبل او را زيرنظر گرفته و با نقشه قبلي اين سرقت را رقم زدهاند.
از طرفي سارقان كيف دستي شاكي را نيز كه قولنامه فروش خودرو و مدارك داخل آن قرار داشت با خود برده بودند. همان موقع بود كه مأموران همراه با شاكي به محل رفتند و متوجه شدند سارق یا سارقان تمام قطعات خودرو را به سرقت برده اند.
براي شناسايي سارق یا سارقان، مأموران بايد اطلاعات بيشتري به دست ميآوردند.
به همين دليل تحقيقات از مالباخته ادامه يافت. وي گفت: روز سرقت خودروام را مقابل پارکینگ پارک کرده بودم و برای استراحت ساعت ها در خانه بودم. زمانی که بیرون آمدم متوجه شدم یکی از شیشه هاي اتوبوس شکسته شده و قطعات داخل آن به سرقت رفته است.
كارآگاهان كه از همان ابتدا سرنخ هایی به دست آورده و تردیدی نداشتند که سارق یا سارقان افراد حرفه ای اند که در سرقت تبحر زیادی دارند.
در ادامه تحقیقات ماموران سرنخ های دیگری به دست آورده و پی بردند که فقط یک نفر در این سرقتها دست داشته است. به همين دليل وي در عملياتي ضربتي دستگير شد. با اينكه او سرقت را انكار ميكرد اما كارآگاهان به اطلاعاتي دستيافتند كه نشان ميداد وی از مجرمان سابقهدار است.
سرقتهاي سريالي
وقتي متهم تحت بازجويي قرار گرفت، در اعترافاتش به چندين فقره سرقت ديگر با همين ترفند اعتراف كرد. او گفت: خودم اتوبوس یا مینی بوس ها را در شهر شیراز شناسایی کرده و در موقعیت های مناسبی دست به سرقت
می زدم. متهم در تمامی مراحل تحقیقات به سرقت اعتراف کرد. بدین ترتیب پرونده وی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.
متهم نزد قاضی پرونده به بزه ارتکابی اعتراف و مدعی شد که از 43 اتوبوس و مینی بوس در شیراز سرقت
کرده است. بدین ترتیب قاضی پرونده وی را به 4 سال زندان و 1100شلاق و دو سال تبعید محکوم کرد.

46

کد خبر 660661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =