معلولان و نابینایان همواره عنوان می‌کنند شرایط تردد در شهرها آنقدر مناسب حالشان نیست که از خانه خارج شوند. شهرداری تهران اعلام کرده تلاش دارد زندگی و تردد معلولان را تسهیل کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همواره یکی از مطالبات همیشگی معلولان که گفته می شود 10 درصد از شهروندان را شامل می شوند، مناسب سازی شهرها برای حضور آنها در بیرون از خانه است.
شهرداری تهران می گوید در این زمینه اقداماتی را در دست انجام دارد. از جمله شهردار منطقه 7 در این باره اعلام کرد: ایستگاه های اتوبوس تندرو خط یک خیابان انقلاب - دماوند با هدف ترغیب نابینایان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی آماده سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: مناسب‌سازی‌ معابر، حمل‌ونقل عمومی و در مجموع بهبود شرایط زندگی برای نابینایان و معلولان از حقوق شهروندی این گروه از شهروندان است که باید مدنظر قرار گیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: دو ایستگاه از هفت ایستگاه اتوبوس تندور خط یک خیابان انقلاب دماوند که در منطقه 7 واقع شده به صفحه نمایشی راهنما با خط بریل و مسیر ویژه نابینایان مجهز شده تا این عزیزان بتوانند مسیر خود در ایستگاه را بیابند و آماده سازی مابقی ایستگاه ها هم در اولویت کاری منطقه قرار گرفته است.
شهردار منطقه 7 در ادامه به احداث دو پارک ویژه معلولین در این منطقه اشاره کرد و یادآور شد: این طرح با هدف ارائه خدمات بهینه به این قشر و بهره گیری آنان از تمامی امکانات و تامین آسایش و رفاه، در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.
او عنوان کرد: نصب نیمکت ویژه معلولان، ست بدنسازی و ایجاد سرویس بهداشتی مناسب جهت معلولان، ایجاد محل پارک خودرو و نصب دستکهای رمپ از جمله اقداماتی است که در این بوستان به منظور رفاه حال معلولان انجام می شود.
طلوعی با اشاره به مناسب سازی اولین بوستان ویژه معلولین و سالمندان منطقه در بوستان شهد نیاکی، عنوان کرد: شهری سالم است که برای نیازهای تمام شهروندان از هر طیف پاسخ مناسب داشته باشد، هنوز تا شهری مناسب و ایده‌آل برای این گروه از جامعه فاصله داریم اما در تلاشیم تا دسترسی مناسب به ناوگان حمل‌ونقل عمومی و همچنین تردد راحت در سطح منطقه را برای این گروه فراهم‌ سازیم.
46231

کد خبر 661321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =