تسنیم نوشت: تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن برای قرارگرفتن در رده چهارم جدول لیگ‌برتر روز پنجشنبه به ترتیب به مصاف تیم‌های استقلال تهران و پدیده مشهد می‌روند تا سهمیه چهارم ایران در لیگ قهرمانان آسیا در صورت قهرمانی تراکتورسازی در جام حذفی مشخص شود.

شرایط به گونه‌ای رقم خورده که دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن هفته پایانی رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال را برای کسب سهمیه چهارم ایران در لیگ قهرمانان آسیا بسیار حساس دنبال کنند.

نیم سهمیه چهارم ایران در لیگ قهرمانان آسیا علاوه بر قرارگرفتن در رده چهارم لیگ‌برتر به نتیجه فینال جام حذفی میان تراکتورسازی و نفت‌تهران نیز بستگی دارد و در صورتی که شاگردان قلعه‌نویی قهرمان جام حذفی شوند تیم چهارم لیگ که از میان دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن انتخاب می‌شود، به پلی‌آف لیگ‌قهرمانان آسیا صعود می‌کند.

سپاهانی‌ها که از زمان ورود کرانچار نتایج خیره کننده‌ای کسب کرده‌اند از زمان حضور این مربی کروات از 15 امتیاز ممکن 12 امتیاز کسب کرده و جایگاه خود را در جدول رده‌بندی ارتقا داده‌اند.

از آن سو، شاگردان مجتبی حسینی در ذوب‌آهن که در کنار مسابقات لیگ‌برتر درگیر رقابت‌های لیگ‌قهرمانان آسیا هستند از لحاظ بدنی فشار بیشتری را نسبت به رقیب اصفهانی خود تحمل می‌کنند و نتایج نوسانی را در دیدارهای اخیر خود کسب کرده‌اند.

در هفته ما قبل پایانی لیگ‌برتر، تیم ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی با نتیجه 3 بر 3 مقابل پرسپولیس تهران متوقف شد که با پیروزی 2 بر صفر سپاهان مقابل تراکتورسازی تبریز، جایگاه چهارمی خود را به رقیب اصلی خود واگذرا کند تا هفته پایانی رقابت‌ها برای این دو تیم اصفهانی کاملا حساس برگزار شود.

در هفته پایانی لیگ برتر، تیم سپاهان با سفر به تهران با استقلالی روبه‌رو خواهد شد که برای کسب نایب قهرمانی، با تراکتورسازی تبریز رقابت می‌کند و هر دو تیم به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرم دارند. تیم ذوب‌آهن نیز در فولادشهر اصفهان از پدیده مشهد پذیرایی می‌کند که تیم مشهدی با قرار گرفتن در یازدهم جدول نه خطر سقوط را احساس می‌کند و نه برای کسب سهمیه آسیایی تلاش می‌کند. با توجه به این شرایط، کار برای سبزپوشان اصفهانی راحت‌تر از سپاهان است و آن‌ها با کسب پیروزی مقابل پدیده و تساوی و یا شکست سپاهان مقابل استقلال، چهارم می‌شوند و امید خود را برای رسیدن به آسیا افزایش می‌دهند.

کار دشوار سپاهان برای کسب رتبه چهارمی/ غفلت ذوبی‌ها از پدیده برای این تیم گران تمام می‌شود

حسین چرخابی، کارشناس فوتبال اصفهان درباره دیدارهای حساس سپاهان و ذوب‌آهن در هفته پایانی رقابت‌های لیگ و تلاش برای کسب نیم سهمیه آسیایی، اظهار داشت: از این که سپاهان و ذوب‌آهن، دو تیمی که روزی برای صعود از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کردند و اکنون برای رسیدن به رده چهارم لیگ ایران نیاز مبرم به 3 امتیاز دیدارهای خود دارند، بسیار جای تاسف دارد و باعث ناراحتی اهالی فوتبال اصفهان است.

وی تصریح کرد: از مسئولان هر دو باشگاه تقاضا دارم برای فصل جدید، با برنامه‌ریزی‌های مدون و یارگیری مناسب تیمی در شان اصفهان را راهی مسابقات کنند که در هفته‌های پایانی فصل آینده برای قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی تلاش کنند.

کارشناس فوتبال اصفهان، بیان کرد: تیم ذوب‌آهن از ابتدای لیگ روش معتدلی را در پیش گرفت و از همان شروع مسابقات در رده‌های نسبتا بالای جدول حضور داشت اما سپاهان از زمان ورود کرانچار سیر صعودی و مثبتی را در پیش گرفت و جای خود را در جدول رده‌بندی بهبود بخشید.

وی ادامه داد: تعویض مربی شک مثبتی را به تیم سپاهان القا کرد و در نتیجه باعث تغییر در نحوه بازی این تیم شد. سپاهان از همان نفرات قبلی استفاده می‌کند اما از دو روش مختلف؛ روش عبدالله ویسی بازی کاملا هجومی و رساندن سریع توپ از خط دفاع به خط حمله بود اما روش زلاتکو کرانچار ارائه یک فوتبال با حوصله و بازی‌سازی از خط دفاعی است که این روش در سپاهان کاملا جا افتاده است.

چرخابی با بیان اینکه سپاهان دیدار به مراتب سخت‌تری از تیم ذوب‌آهن در هفته پیش‌رو دارد، خاطرنشان کرد: سپاهان با استقلالی دیدار می‌کند که تمام تلاش خود را برای رسیدن به جایگاه چهارمی می‌کند و سبک فوتبال این تیم مانند سپاهان است با این تفاوت که در کنار بازی با حوصله از نقشه دوم خود یعنی توپ‌های مستقیم نیز اسفاده می‌کنند، بنابراین دیدار سپاهان و استقلال غیر قابل پیش‌بینی است.

کارشناس فوتبال اصفهان درباره دیدار ذوب‌آهن مقابل پدیده نیز، بیان کرد: ذوب‌آهن با پدیده‌ای دیدار می‌کند که انگیزه خاصی برای کسب سهمیه و فرار از سقوط ندارد اما اگر بازیکنان ذوب‌آهن با تفکر این که دیدار راحتی مقابل پدیده دارند پای به میدان بگذارند قطعا دچار مشکل شده و پدیده از بازیکنانی بهره می‌برد که قصد نشان دادن توانایی خود در دیدار آخر دارند.

حال باید یک روز دیگر متظر بمانیم تا تکلیف تیم چهارم لیگ از میان دو تیم اصفهانی سپاهان و یا ذوب‌آهن مشخص شود و سهمیه چهارم ایران در صورت قهرمانی تراکتور در جام حذفی در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود.

 

48

کد خبر 661345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =