یک روزنامه روسی در تحلیلی از روش جدیدی که ترامپ برای برخورد با ایران برگزیده نوشت: واشنگتن به جنگ ایران نخواهد آمد اما یادگرفته است که باید دایما ایران را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین روزنامه مسکوفسکی کمسمولتس،  در تحلیلی به قلم رنات عبدولین نوشت: آمریکا با تهدید تجدید نظر در موافقتنامه هسته‌ای از قرار می‌خواهد به امتیاز گرفتن از ایران نایل شود.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت واشنگتن قصد دارد سیاست خود در جهت ایرانی را مورد تجدید نظر قرار دهد. وی ایران را به مختل کردن منافع آمریکا در سوریه، یمن، عراق و لبنان متهم کرده و گفت بلندپروازیهای هسته‌ای آن امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند. کارشناسان معتقدند نباید اقدام پرخاشجویانه ترامپ در بخش سیاست خارجی خیلی جدی گرفته شود. بنظر آنها ضربه وارد شده به سوریه ماهیت آشکارا نمایشی داشت اما تشنج پیرامون کره شمالی بسرعت رفع شد.

ترامپ بی‌تجربه در بخش سیاست خارجی سعی می‌کند موضع خود در جهات اصلی سیاست خارجی را بیان کند و حالا نوبت ایران رسیده است. البته در روابط دو طرف تغییراتی رخ می‌دهد ولی نمی‌شود از تغییر کامل اوضاع جاری سخن راند. ضمناً یکی از دلایل اظهارات شدید ترامپ و وزیرش عدم حمایت مطلق حزب جمهوریخواه از دولت جدید آمریکا است.

ترامپ به احتمال قریب به یقین خواهان راه انداختن جنگ جدیدی نیست. ولی وارد کردن فشار مداوم بر ایران بطور کامل با مقاصد وی همخوان است. هرچند یکی از مشخصات ترامپ یعنی رفتار غیر قابل پیشبینی رئیس‌جمهور جدید آمریکا را هم نباید از قلم انداخت.

49261 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 661718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =