ایسنا نوشت: روسای ارتش‌های آمریکا و ترکیه در واشنگتن دیدار کرده و درباره سوریه و یگان‌های مدافع خلق کرد گفت‌وگو کردند.

به نوشته روزنامه دیلی صباح، ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد ارتش ترکیه با همراهی هاکان فیدان، رئیس آژانس اطلاعات ملی ترکیه و ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری ترکیه در سفر خود به واشنگتن با ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به گفت‌وگو پرداختند و درباره مسائل مربوط به سوریه و یگان‌های مدافع خلق کرد گفت‌وگو کردند.

سخنگوی ژنرال دانفورد درباره این دیدار گفت: در این دیدار به بررسی نگرانی‌های دوجانبه و همچنین اوضاع کنونی خاورمیانه و کمپین مقابله با داعش پرداخته شد.

مقام‌های ترکیه نیز گفتند: رئیس ارتش ترکیه و رئیس ستاد مشترک آمریکا درباره مسائل مربوط به عراق و سوریه و همچنین مقابله با تروریسم گفت‌وگو کردند.

هدف اصلی هیات ترکیه‌ای متقاعد کردن مقام‌های آمریکایی درباره عدم همکاری با یگان‌های مدافع خلق در آزادسازی رقه سوریه به دلیل روابط این گروه با پ.ک.ک است.

گزارش‌های متعدد خبری نیز به این مساله پرداخت که فرماندهی مرکزی آمریکا و پنتاگون تمایل دارد تا یگان‌های مدافع خلق کردها در عملیات مقابله با داعش در سوریه همکاری داشته باشند.

مقام‌های ترکیه‌ای همچنین گفته‌اند که نگران گسترش فعالیت‌های یگان‌های مدافع خلق از شمال به جنوب هستند چراکه بر این باورند حضور این نیروها در رقه ادعاهای آنها را بر زمین‌های اعراب ساکن این منطقه را مشروع می‌سازد.

52310

کد خبر 662533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =