ایسنا نوشت: وب سایت افشاگر ویکی‌لیکس در تازه‌ترین افشاگری‌هایش مدعی شد باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به نفع امانوئل ماکرون،‌ کاندیدای پیروز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در انتخابات مداخله کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ویکی‌لیکس مدعی شد اوباما در همین راستا به آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دستور داده بود که طرح‌های احزاب فرانسوی را بدزد.

این سایت افشاگر عنوان کرد: اوباما بعد از آنکه سابقا به سیا دستور داده بود طرح‌های احزاب فرانسه را بدزد به نفع ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه مداخله کرد.

پیش از این ویکی‌لیکس ماکرون را به ارتباط با روس‌ها متهم کرده بود.

ویکی لیکس در فوریه ۲۰۱۷ فاش کرد که همه احزاب سیاسی فرانسه از سوی برنامه‌های جاسوسی الکترونیکی سازمان سیا در فاصله هفت ماه هدف نفوذ قرار گرفته بودند.

این اطلاعات ویکی‌لیکس در راستای افشاگری اخیرش علیه برنامه‌های هکری سیا به نام افشاگری "جهش ۷" منتشر شد.

ویکی لیکس در مطلبی نوشت: از جمله اهداف مشخص این برنامه‌ها حزب سوسیالیست فرانسه، جزب جبهه ملی فرانسه، حزب اتحاد برای جنبش مردمی به همراه فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، نیکولاس سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق فرانسه، مارین لوپن، نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری این کشور و مارتین اوبری و دومنیک استراوس- کان، کاندیداهای ریاست جمهوری سابق این کشور بوده‌اند.

پیشتر تیم انتخاباتی ماکرون اعلام کرد: یک حمله هکری علیه ایمیل‌های متعلق به نمایندگان این کاندیدا صورت گرفته است و به همین دلیل ویکی‌لیکس دست به افشاگری اطلاعات علیه وی زده است.

52310

کد خبر 663051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =