کنترل مواد غذایی وارداتی از مهم ترین برنامه سازمان غذا و دارو است

رئیس مرکز آزمایشگاههای مرجع کنترل غذا و داروی کشور در سیزدهمین گردهمایی مدیران آزمایشگاههای کنترل غذا و داروی کشور از کنترل امنیت و ایمنی مواد غذایی به عنوان مهم ترین دغدغه ی سازمان غذا و دارو یاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، وی گفت: طرح ملي توسعه و انتقال فناوري روش هاي شناسايي آلاينده ها و تقلبات در مواد غذايي كه از چهار سال پيش در كشور آغاز شد تأثير بسزايي را در پيشبرد برنامه هاي كنترل سلامت غذايي به همراه داشت.

دكتر دارايي در ادامه مباحثي را در خصوص عوامل آلوده كننده مواد غذايي در جامعه و راههاي كنترل آن را ارائه داد. وي همچنين كنترل و پايش مواد غذايي وارداتي و صادراتي را يكي از مهم ترين برنامه هاي نظارتي سازمان غذا و دارو قلمداد كرد.

دكتر دارايي در ادامه برنامه هاي سازمان غذا و دارو را در راستاي اجراي فاز اول طرح تحول سلامت را تشريح كرد. وي همچنين در مورد آلودگي مواد غذايي گفت: ما 80 آلاينده ي عمده را براي پايش و كنترل در مواد غذايي اولويت بندي كرده ايم.

وي ابراز اميدواري كرد فاز اول طرح تحول سلامت در سازمان تا پايان امسال تكميل شده و فاز دوم آغاز گردد.دكتر دارايي در پايان گفت: پيرو صحبت هاي آقاي دكتر ساكي ما هم به پرورش شركت هاي دانش بنيان به ويژه حوزه آناليز مواد غذايي اعتقاد داريم و قطعا برنامه هايي را در اين خصوص خواهيم داشت.

 

48

کد خبر 664083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =