معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: تبلیغات انتخاباتی ۱۳ هزار و ۳۸ داوطلب برای تصاحب کرسی های شوراهای اسلامی شهر وروستا آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، علیرضا رادفر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مدت تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که از امروز /پنجشنبه/ آغاز شده است، یک هفته ادامه دارد و ۲۴ ساعت پیش از آغاز انتخابات و ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت به پایان می رسد.

وی با اشاره به اینکه رای گیری در آذربایجان غربی در ۲ هزار و ۶۱۶ شعبه اخذ رای انجام می شود، اضافه کرد: از این تعداد، یک هزار و ۷۲۳ شعبه ثابت و ۸۹۳ شعبه سیار است که فرآیند اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را انجام می دهند.

وی اضافه کرد: هزار و ۲ صندوق شامل ۳۲ صندوق سیار و ۹۷۰ صندوق ثابت در شهرها و هزار و ۵۱۵ صندوق روستایی شامل ۷۷۱ صندوق سیار و ۷۳۴ صندوق ثابت به طور مشترک برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

رادفر گفت: با توجه به حد نصاب نرسیدن تعداد کاندیداها در برخی روستاها، ۹۹ صندوق شامل ۸۰ صندوق ثابت و ۱۹ صندوق سیار تنها به انتخابات ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: صلاحیت ۹۱ درصد از داوطلبان معادل ۱۳ هزار و ۳۸ نفر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان غربی احراز شده که یک هزار و ۹۲۷ نفر از این تعداد معادل ۸۲ درصد ثبت نام کنندگان در شهرها و ۱۱ هزار و ۱۱۱ نفر معادل ۹۳ درصد ثبت نام کنندگان در روستاها، برای راهیابی به شوراهای اسلامی رقابت می کنند.

وی ادامه داد: لیست این افراد توسط فرمانداران هر شهرستان به اطلاع مردم خواهد رسید.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه امسال همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی برگزار می شود.

 

 

46
کد خبر 664264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =