واکنش کاربران خبرآنلاین به لیست اموال شهردارتهران: چطور باور کنیم؟ هزینه تبلیغاتت را از کجا می‎آوری؟

انتشار تصویر اموال محمدباقر قالیباف و خانواده‌اش واکنش‌های گوناگونی را در بین کاربران فضای مجازی برانگیخت و البته اغلب این واکنش‎‌ها حاکی از عدم باور عمومی به این موضوع بود.

به گزارش خبرآنلاين، آخرین مناظره انتخاباتی دیروز در حالی بین شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد که محمدباقر قالیباف در همان آغاز ورودش به ساختمان شیشه‌ای اظهاراتش را با درخواست اعلام اموالشان که پیش از این مطرح کرده بود، آغاز کرد. او که با توپ پر وارد سازمان صدا وسیما شده بود با طعنه به این موضوع گفت که هزینه‎ این پیشنهاد را در هفته گذشته داده است!

اما او باز هم دست بردار نبود؛ به طوری که حین مناظره دوبار درباره اعلام اموال نامزدها سخن گفت و این بار با اتهاماتی علیه حسن روحانی و اسحاق جهانگیری درباره خانه و زمین هایی که از سوی آن ها خریداری شده است آن ها را متهم به رانت خواری کرد.
بعد از این اتهامات بود که او در پی وعده ای که در مناظره قبل برای ارائه لیست اموال خود و اعضای خانواده اش داده بود، با نشان دادن برگه ای به دوربین گفت که فهرستی از اموال خود، همسر و فرزندش را در کانال خود منتشر کرده است.

بلافاصله بعد از این اظهارات او، تصویری در کانال‌های تلگرامی و دیگر شبکه اجتماعی دست به دست شد که حکایت از اموال محمدباقر قالیباف داشت. تصویری که هنوز مناظره تمام نشده واکنش‌های گوناگونی را در بین کاربران فضای مجازی برانگیخت و البته اغلب این واکنش ها حاکی از عدم باور عمومی به این موضوع بود.

کاربران خبرآنلاین هم بعد از انتشار لیست اموال این نامزد ریاست جمهوری در کامنت‌هایشان واکنش های مختلفی به این موضوع نشان دادند. (اینجا) اغلب آنها با اشاره به سابقه مديريتي قاليباف، دارايي‌هايش را متناسب با سوابقش ندانستند. موجودي حساب بانکي قاليباف هم براي اغلب کاربران محل سوال بود که پرسيده بودند با اين وجود، او چطور از پس هزينه تبليغاتش بر مي‌آيد. برخي هم با اشاره به تبليغات خياباني قاليباف و برآورد هزينه آنها پرسيده بودند که منبع تامين هزينه اين تبليغات کجا بوده است؟

کاربري که خود را از حاميان قاليباف معرفي کرده بود، نوشته است: «ﻣﻦ ﻛﻪ ﻃﺮﻓﺪاﺭ ﻗﺎﻟﻴﺒﺎﻑ ﻫﺴﺘﻢ هم اﻳﻨ ليست را ﺑﺎﻭﺭ نمي کنم، ﻧﺎاﻣﻴﺪﻡ ﻛﺮﺩ». کاربري از قاليباف پرسيده است: از کجا معلوم که قبل از انتشار این سند حسابت را خالی نکرده باشي؟ فرد دیگری هم با بیان اینکه واقعا باید اینو باور کرد؟، نوشت: «فهم مردم رو دست کم گرفتند.» یک کاربر دیگر با اعتراض به این موضوع نوشته است: «ایشون خودش گفته حقوق ماهیانش 14 میلیون تومان است بعد چطوری کل پول موجودی توی حساب بانکیش فقط به اندازه حقوق 2 ماهش هست؟»

برخي کاربران هم به شوخي از قاليباف خواسته‌اند تا شماره حسابي اعلام کند براي دريافت کمک‎هاي مردمي.

البته اقدام قاليباف در انتشار ليست اموالش با حمايت و استقبال برخي ديگر کانديداها نيز مواجه شده است. کاربری در واکنش به لیست اموال قالیباف اینگونه نوشت: «فقط یه نمونه خیلی کوچک منزل مسکونی ایشان در منطقه 12 تهران است که ایشان برای کاهش فاصله طبقاتی در سال 93 خریداری کرده بودند و قصدداشتن در آنجا ساکن شوند.» کاربر ديگري هم نوشت: «مطئمن باش اگر یکی شهامت می کنه لیست بده، نمیاد کاری کنه که فردا انگ دروغگو هم به سوابقش اضافه شه.»

27219

کد خبر 664836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =