ایرنا نوشت: شوکت میرضیایف رئیس جمهوری ازبکستان در پیامی به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، بیست و پنجمین سالگرد برقراری مناسبات دیپلماتیک بین دو کشور را شادباش گفت.

در این پیام آمده است: سالگرد واقعۀ مهم در تاریخ دو کشور را که فرا رسیدن بیست و پنجمین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران است، صمیمانه به جنابعالی تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزوهای نیک دارم.

رئیس جمهوری ازبکستان در پیام به همتای خود افزوده است: طی قرن های متمادی، پیوندهای محکم حسن همجواری، روابط بازرگانی، سنت ها و رسوم مشترک، دو ملت را پیوند داده است.
میرضیایف نوشته است: از اینکه درزمان حاضر، روابط ازبکستان و ایران با تکیه بر این زیربنای تاریخی گسترش می یابد و دوستی ها مستحکم تر می گردد، بسیار خرسندم.

در پایان پیام رئیس جمهوری ازبکستان به روحانی آمده است: به مناسبت این سالگرد خجسته برای جنابعالی سلامتی، سعادت و ادامه موفقیت های بزرگ در انجام مسئولیت خطیرتان و برای ملت دوست ایران هم پیشرفت پایداری، صلح، رفاه و بهروزی ارزومندم.
ازبکستان در آسیای میانه دارای مرز مشترک با افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان به پایتختی تاشکند و حدود 449 هزار کیلومتر مربع مساحت که اکنون بیش از 31 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد، پس از فروپاشی سال 1991همراه دیگر جمهوری های شوروی استقلال یافت.

52310

کد خبر 664899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =