عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: اگر قالیباف به نفع رئیسی کنارگیری کند، آن طور نمی‌شود که همه آرای او به سمت رئیسی برود ضمن آنکه اینها چه باشند و چه کنار بروند، فرقی نمی‌کند.

محمود واعظی در گفتگو با خبرآنلاین درباره میزان گرایش آرای خاکستری به روحانی، قالیباف و رئیسی گفت: برخی رای دهندگان در حال حاضر هم وارد میدان شدند و تصمیم گرفتند که رای بدهند، ما هم راضی هستیم و وضعیت خوب است. آنهایی هم که مردد بودند و الان می پیوندند به نظر من بالای 90 درصدشان بدون تردید به سمت آقای روحانی می آیند.  

وی با انتقاد از بی تحرکی صدا و سیما برای ایجاد فضای نشاط انتخاباتی افزود: به رغم آنکه رهبر انقلاب همواره تأکید کردند باید انتخابات پرشور و با مشارکت حداکثری باشد اما صدا و سیما در این مدت اصلا جدی وارد میدان نشده است. در واقع خطی که مخالفان دولت و صدا و سیما دنبال می کنند خط مشارکت کمتر مردم در انتخابات است.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید درباره میزان مشارکت مردم گفت: بین 65 درصد تا 70 درصد قابل پیش بینی است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه درباره آرای سفید و اینکه برخی این نوع آرا را به مثابه رأی به آقایان رئیسی و قالیباف توصیف می کنند گفت: من چنین دیدگاهی ندارم، به نظرم مردم تصمیم می گیرند و آنقدر که مطلع هستم نظرشان به نفع آقای روحانی است.

وی درباره علت ریزش آرای قالیباف در نظرسنجی های اخیر نسبت به  رئیسی گفت: علت این است که قالیباف بیشتر از رئیسی مسائل ناصحیح را مطرح کرد.

واعظی در پاسخ به این سئوال که اگر قالیباف و رئیسی بخواهند در روزهای منتهی به انتخابات، مدل روحانی-عارف در سال 92 را پیاده کنند و قالیباف به نفع ئیسی کنار رود آرای قالیباف چه سرنوشتی پیدا می کند؟ گفت: آن طور نمی شود که همه آرای قالیباف به سمت رئیسی برود ضمن آنکه اینها چه باشند و چه کنار بروند، فرقی نمی کند چون به نظر من وضعیت پیروز شدن آقای روحانی در انتخابات روشن است.

29214

کد خبر 665011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =