۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
روحانی: از دلواپسان هراسی نداریم

رییس‌جمهور گفت: نمی‌پذیریم یک جناحی منزوی باشد و اقلیتی بخواهد بر اکثریت افکار مردم حکومت کند، ما ۴ سال قبل راه آرامش، ایستادگی در برابر اختلافات، وحدت، اتحاد و همبستگی را انتخاب کردیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاري‎ها، حجت الاسلام حسن روحانی در ادامه سفرهای تبلیغاتی انتخابات رياست جمهوري به لرستان سفر کرد و در جمع مردم خرم آباد گفت: درود و سلام من بر همه خطه‌های لر نشین ایران. مردم خرم‌آباد در دفعات گذشته من به خدمت شما رسیدم و شما را دیدم ولی امروز شور دیگری را در شما می‌بینیم. شما آمده‌اید تا بگویید روحانی بار دگر خدمتگذار شما باشد.

او با بیان اینکه افتخار من خدمت به مردم ایران و لرستان است، گفت: ما راهی را انتخاب کرده‌ایم به نام اتحاد و وحدت ملت صددرصدی ایران. می‌خواهیم همه جناح‌ها و همه گروه‌ها، همه اصلاح‌طلبان، همه اصولگرایان، معتدلان، اقوام و مذاهب همگی در کنار ایران متحد باشیم. نمی‌پذیریم یک جناحی منزوی باشد و اقلیتی بخواهد بر اکثریت افکار مردم حکومت کند، ما ۴ سال قبل راه آرامش، ایستادگی در برابر اختلافات، وحدت، اتحاد و همبستگی را انتخاب کردیم. اصلاحات منزوی نخواهد شد. در آن فضای وحدت و آرامش کشور را به سمت پیشرفت و تعالی آماده کردیم. ما مسیر درست و صحیحی را انتخاب کردیم.

اهم سخنان وي از اين قرار است:

* امروز روز مشارکت عمومی مردم ایران است. حق بزرگ مردم، حق مشارکت و حضور پای صندوق آرا برای ساختن ایران سربلند و پر آوازه است. من از شما می‌پرسم آرامش در کشور بیشتر است یا در سال ۹۱؟ آیا بازار کالا در سال ۹۱ آرامتر بود یا امروز؟ وقتی قیمت اجناس ساعتی در سال ۹۱ بالا می‌رفت شما امروز احساس آرامش نمی‌کنید؟ ما امروز هم مشکلات بسیاری داریم ولی بسیاری از مجتمع‌های کشاورزی و دامپروری شما که سال ۹۱ تعطیل بود، امروز راه‌اندازی نشده است؟ آیا کشاورزی بهتری امروز نداریم؟ 

* ۲ هدف بزرگ را در ۴ سال آینده دست به دست هم باید دنبال کنیم. نخست رفع فقر و محرومیت در ایران است. می‌گویند چرا حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش داده‌اید؟ قبلا بازار نفت ما دست عربستان بود. باید بتوانیم نفت بیشتری تولید کنیم و بفروشیم. امروز که پول نفت ما یک مقدار بیشتر شده، تصمیم گرفتیم این پول را به محرومان بدهیم.  آنها می‌گویند تحریم‌ها باید ادامه می‌یافت تا کاسبان تحریم جیب‌هایشان پرتر می‌شد. از دلواپسان هراسی نداریم. ما می‌گوییم باید بتوانیم نفت بیشتری تولید کنیم و بفروشیم. ما می‌گوییم باید قدرت مالی کشور بیشتر و بیشتر شود و اولین قدمی که برداشته می‌شود این است که زندگی محرومان بهبود یابد.

*ما جمع شده‌ایم تا راه پیشرفت را در کشور ادامه بدهیم؛ جمع شده‌ایم تا بگوییم که اعتدال قطع نمی‌شود ما آمده‌ایم بگوییم که منتقدان هم می‌توانند حرف بزنند و همانطور که در شعار انتخاباتی‌ام گفتم اولین کلام آزادی است، دوم امنیت و سوم پیشرفت.

*مردم بدانید روز جمعه، روز پیروزی ملت ایران است. ما برای چهار سال تصمیم می‌گیریم، مردم عزیز باید همه برای ایران بیایید اگر همه پای صندوق‌های رای بیایید آنگاه می‌توان راه را ادامه داد. ما باید کشور را برای پیشرفت شایسته نسل آینده آماده کنیم. 

*عده‌ای می‌خواهند با دادن پول چند صباحی شما را بفریبند و سپس اجناس را گران کنند. ما این را نمی‌خواهیم، جوانان ما به شغل پایدار و درآمد مکفی نیاز دارند. کشور ما نیازمند راه‌ آندازی بنگاه‌های تولیدی است.

*برخی می‌گویند اگر دولت یازدهم ادامه یابد یارانه‌ها قطع می شود اما آنها دروغ می‌گویند. ما پرداخت یارانه‌ها را ادامه می‌دهیم اما دادن یارانه کافی نیست. ما با توسعه سمن‌های کالاهای غذایی، توسعه کشاورزی، افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان و... به موفقیت می‌رسیم.

*من با شما مردم عهد می بندم که دولت یازدهم به شما آزادی بیشتری داد و در دولت دوازدهم دست به دست هم در برابر انحصارگرایان و اقتدارگرایان می‌ایستیم. ما با همه نهادهای انقلابی دوست و برادر هستیم ولی ما قیم نمی‌خواهیم. به سپاهیان و ارتشیان خود افتخار می‌کنیم، اما می‌گوییم هرکس باید کار خود را انجام بدهد. ما دست نظامیان را می‌بوسیم ولی نظامیان باید کار نظامی خود را ادامه دهند. به کار خود بازگردید که کار خویش نیکوست.

*روز جمعه ما ایران جدیدی را خواهیم ساخت. ما روز جمعه می‌گوییم که دوران پرونده‌سازی پایان یافته است و با رایی‌ که می‌دهیم با صدای بلند می‌گوییم تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است. ما پای صندوق‌های ‌آرا می‌رویم و با آرامش، امنیت، وحدت و پیشرفت بیشتر ایران را خواهیم ساخت. روز جمعه تنها به صندوق‌های آرا نروید بلکه ۱۱+۱ به پای صندوق‌های رای بروید. 

* اختلافات هرگز، تبعیض هرگز، فقر هرگز، بیکاری هرگز، اعتیاد هرگز، ویژه‌خواری هرگز، فساد هرگز، زمین‌های نجومی هرگز و سوءاستفاده از مقدسات هرگز.بر اعتدال سلام، بر تدبیر سلام، بر امید سلام، بر اسلام و رحمت و رحمانی سلام، بر اشتغال سلام، بر آزادی سلام، بر امنیت سلام، بر پیشرفت سلام، بر آبادانی لرستان سلام و به مردم لرستان سلام.

27213

کد خبر 665308

برچسب‌ها