۰ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب آیین‌نامه کسب‌وکار در دولت خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: این آیین‌نامه ظرف یک تا دو روز آینده به دستگاه‌های مختلف ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به حضور هیات‌های خارجی در دوران پسابرجام در ایران و تاثیر مثبت آن بر بهبود روابط تجاری ما با دنیا تصریح کرد: در دوران پسابرجام و با تبادل هیات‌های تجاری همکاری‌های ما با سایر کشور‌ها در این زمینه شروع شده است.
نعمت زاده با اشاره به مشکلاتی که در زمینه شاخص کسب‌وکار داریم، افزود: برخی از مقررات داخلی در زمینه گسترش روابط تجاری ما مسائلی را ایجاد می‌کند که به عنوان نمونه می‌توان به وضعیت کسب‌وکار اشاره کرد. زیرا ما در این شاخص هنوز به رتبه و جایگاه خوب خود نرسیده ایم.

این عضو کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید توانستیم رتبه ایران در شاخص کسب‌وکار را از بین 180 کشور به 120 برسانیم. درحالی که پیش از این، رتبه ما 152 بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد : خارجی‌ها به طور قطع وضعیت ما را رصد می‌کنند. بنابراین لازم است تا وضعیت کسب‌وکار را به بهترین شکل اصلاح کنیم.
‌نعمت‌زاده با اشاره به آیین‌نامه ارتقای کسب‌وکار در کشور تصریح کرد: کسب‌وکار 10 شاخص دارد که در این آیین‌نامه تکالیف همه دستگاه‌ها را برای ارتقاع در این زمینه مشخص کرده‌ایم و این آیین‌نامه تا دو روز آینده به آنها ابلاغ خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه ما نیاز داریم برای ارتقای شاخص کسب‌وکار تلاش‌های جدی‌تری داشته باشیم، یادآور شد: به طور قطع با ابلاغ و اجرای این آیین‌نامه رتبه ایران در شاخص کسب‌وکار بهتر خواهد شد و پیش‌بینی ما این است که با این اقدام می‌توانیم به رتبه 70 برسیم.
نعمت‌زاده با اشاره به سرعت بالای تاسیس شرکت در کشور‌های مختلف دنیا، اظهار داشت: در بسیاری از کشور‌ها ظرف یک روز می‌توان شرکتی را تاسیس کرد و ما امیدواریم با بهبود شاخص کسب‌وکار بتوانیم روند تاسیس شرکت در ایران را نیز تسریع کنیم.

35225

کد خبر 665771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =