سعید حجاریان با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود از حسن روحانی حمایت کرد.

به گزارش خبرآنلاین متن این یادداشت به شرح زیر است:

آقای روحانی چهار سال پیش با یک کلید آمد و توانست قفل تحریم‌های هسته‌ای را با آن باز کند و برجام را رغم بزند. روحانی این بار با یک دسته کلید آمده است.

یک دست کلید است به زیر بغل عشق / از بهر گشاییدن ابواب رسیده

ایشان قول داده است که سایر تحریم‌ها را نیز بر طرف کند و موضوعاتی چون حصر و رکود و فساد را از میان بردارد به شرط آنکه مردم زیادی به وی رأی دهند. فی‌الواقع دندانه‌های کلید روحانی مردم‌اند و اگر آنان به صحنه نیایند، از روحانی کاری بر نخواهد آمد ولو با رأیی شکننده پیروز انتخابات شود.

معین: باید تلاش کنیم که دوران سیاه تحجر و خرافه تکرار نشود

همچنین ایسنا نوشت: وزیر علوم دولت اصلاحات با تاکید بر حضور مردم پای صندوق های رای، گفت: باید تلاش کنیم که دوران سیاه تحجر، خشونت و خرافه مانند دولت مهروزی تکرار نشود.

مصطفی معین در مراسمی که عصر امروز در جمع فعالان مدنی در سالن شهدای هفتم تیر شهر تهران برگزار شد، گفت: شما فعالان فرهیخته ای هستید که داوطلبانه و خودجوش و بدون چشم داشتی به هم وطنان خود خدمت می‌کنید.

وی ادامه داد: آینده برای شما جوانان است و آینده کشورها را جامعه مدنی تشکیل می‌دهد و ما نیز میراث‌دار جنبشی هستیم که ٢ خرداد ٧٦ به رهبری جناب آقای خاتمی تشکیل شد و دولت مظلوم اصلاحات شکل گرفت که با وجود همه کارشکنی‌ها و ایجاد بحران ها مانند واقعه کوی دانشگاه، بیشترین موفقیت‌ها را داشت و توانست آن بحران ها را پشت سر بگذارد.

وزیر علوم دولت اصلاحات خاطر نشان کرد: آن جنبش مدنی ادامه پیدا کرد و سال ٨٨ هم وجود داشت اما به دلیل فتنه گری دولتی که اسم خود را مهرورزی گذاشته بود آن اتفاقات افتاد.

معین تاکید کرد: سال ٩٢ نیز اولین دوره دولت تدبیر و امید با تلاش همین فعالان مدنی تشکیل شد و علی رغم همه موفقیت‌ها، دولت مظلومی است و شاهد بودید ک در همین مناظرات از موضع اخلاقی مورد هجوم از نوع گازانبری قرار گرفت که با وقار تمام در برابر همه این هجمه ها برخورد شد در عین حال دیدی آن فتنه گر بزرگ هم رد صلاحیت شد.

وی ادامه داد: اکنون هم رقیبی که آن نوع برخوردهای توهین آمیز را با رییس جمهور مردم و دانشجوها داشت، به ناچار کنار کشید. امیدواریم دولت دوم آقای روحانی با رفع مشکلات و مسایل و تقویت نهادهای مدنی ادامه پیدا کند.

معین یادآور شد: افتخار من این است که اکنون در ١٠ نهاد مدنی و NGO تلاش می‌کنم و وقت می‌گذارم. ما افتخار می‌کنیم در این عرصه که آینده جهان را تعیین میکند فعالیت داریم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین گفت: انتظار ما این است که در دولت دوم آقای روحانی وزرا در چارچوب حقوق شهروندی و بها دادن به نهادهای مدنی کار کنند.

وی با بیان اینکه ما در برهه حساسی و نقطه عطف تاریخی قرار داریم، تصریح کرد: وظیفه دفاع از حقوق شهروندی و تعیین سرنوشت و انتخابات اکنون بر دوش ماست و باید تلاش کنیم که حداکثر حضور مردمی را داشته باشیم و دوران سیاه تحجر و خشونت و خرافه مانند دولت مهروزی تکرار نشود.

معین خاطر نشان کرد: اینگونه مشکلات شومی مانند حصر، سرمایه‌های اصلی انقلاب و ایجاد محدودیت برای آقای خاتمی و مهندس موسوی برداشته خواهد شد چون اقتدار ملی در گرو حضور مردم در همه صحنه‌ها به خصوص انتخابات است و اگر نیروهای نظامی و امنیتی ببیند که مردم حضور دارند و خواسته آنها برداشته شدن این محدودیت‌هاست، حتما تجدید نظر می‌کنند.

زنگنه :روحانی کارستانی انجام داده است

ایرنا نیز نوشت: بیژن نامدار زنگنه با بیان این که در دولت تدبیر و امید ١١ فاز نفتی وارد مدار شد، گفت: روحانی کارستانی انجام داده است.
 بیژن نامدار زنگنه امروز -دوشنبه- در همایش بزرگ اصولگرایان معتدل در سالن حجاب با بیان این که چند سال است در سپهر سیاسی ایران اتفاق خوبی افتاده است، گفت: در این سال ها گروه سومی تشکیل شده که اعتدال و میانه را سر لوحه کار خود قرار داده و با همراهی چهره های معتدل اصولگرا و اصلاح طلب تشکیل شده که این مولود مبارک با انتخابات شروع نشده و نه پایان می یابد.
وزیر نفت افزود: اعتدال و عقلانیت و توجه به منافع ملی در سیاست خارجی و فکر عزت ملت ایران بودن از مؤلفه های این جریان است. این جریان از تنفر و تفرقه افکنی به دور است.

زنگنه تاکید کرد: این که امروز نامزدی که عمر سیاسی وی به یک و نیم ماه نمی رسد از دولت روحانی انتقاد می کند و می گوید دولت روحانی نمی تواند؛ این نامزد باید بداند من که سال ها در دولت های مختلف وزیر بودم می دانم روحانی چه کرده است. روحانی حق است.

وی با اشاره به دوران وزارت خود در دولت اصلاحات تصریح کرد: آن زمان و همچنین در دولت احمدی نژاد 5 فاز نفتی وارد مدار شد. در این دولت ١١ فاز نفتی وارد مدار شد.

زنگنه ادامه داد: تولید غرب کارون از روزانه 70 هزار بشکه به 280 بشکه رسیده است، 9 میلیون تن ظرفیت پتروشیمی افزایش یافته است.

وی گفت: روحانی کارستانی انجام داده است، دولت روحانی حق است. اگر نمی دانید کار چیست، صحبت نکنید.

وزیر نفت ادامه داد: از قدیم گفته اند: آدم رو باید از دوستانش شناخت؛ امروز این آدم ها از نام بردن معجزه هزاره سوم پرهیز می کنند، اما در ستادهای این افراد حضور دارند.

زنگنه از مردم خواست در انتخابات شرکت کنند و گفت: در انتخابات شرکت کنید و سرنوشت را تعیین کنید. نگذارید کل ایران مشهد شود، بلکه مشهد و یا خراسان به آغوش ایران بازگردد.

29213

کد خبر 665933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =