مهر نوشت:‌ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی بگومگوهای انتخاباتی مردم را آزرده خاطر کرده است اما مردم نباید به مسائل توجه کنند.

 علی لاریجانی در جمع ناظران انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن همایش شهرداری قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: انتخابات شوراها از پیچیدگی‌های خاص خودش برخوردار است.

وی اظهار داشت: باید به دنبال تغییر قانون برگزاری انتخابات شورا باشیم چرا که تعداد بالای کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا موجب شده تا شمارش آرا به سختی صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: می‌توان این پیشنهاد را مطرح کرد گروه‌هایی که در وزارت کشور ثبت شدند لیست‌هایی بدهند و مردم بر اساس همان لیست‌ها رأی دهند و دیگر سر صندوق اسامی افراد نوشته نشود که در این صورت شمارش آراء راحت‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه، سرمایه مردمی برای نظام اسلامی به شمار می‌رود، افزود: باید به صحت برگزاری انتخابات توجه داشت چرا که اعتماد عمومی مردم در زمینه برگزاری انتخابات امری مهمی است که رهبر معظم انقلاب نیز بارها به این امر تأکید داشتند.

لاریجانی ادامه داد: ناظران باید بی‌طرف باشند و تمایلات فردی خود را در کار نظارت دخالت ندهند.

وی افزود: برخی از امور در کشور به اعتبار عمومی لطمه زده است که باید آن را ترمیم کنیم.

انتخابات ایران در معرض چشم جهانیان است

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات اخیر ایران در معرض چشم جهانیان است، افزود: با تحرکات این روزها در منطقه و آشفتگی امنیتی که در اطرافمان داریم اینکه ایران اسلامی از یک پشتوانه مردمی برخوردار باشد مسئله ارزشمندی است.

وی تصریح کرد: در کمترین زمان به این میزان مسئله‌سازی در منطقه داشتیم و رفتارهایی که در اطرافمان در حال رخ دادن است نشانگر یک سنگ اندازی دیگر از سوی دشمنان است.

لاریجانی در ادامه عنوان کرد: رفتارها و شرایطی که در ایام انتخابات و رقابت‌ها تاکنون بوده، خوب به نظر می‌رسد هر چند که ممکن است برخی از تخلفات نیز وجود داشته باشد.

وی افزود: برخی بگومگوها آزرده‌خاطرهایی برای مردم ایجاد کرده است اما مردم نباید به مسائل توجه کنند چرا که اصل حضور مردم و اراده ملی امر ارزشمندی است.

23213

 

کد خبر 666167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =