حاشیه‌نشینی مولد سایر آسیب‌های اجتماعی

یک فعال اجتماعی گفت: حاشیه نشینی به عنوان یک آسیب اجتماعی و تقسیم ناعادلانه بودجه و ثروت می تواند مولد سایر آسیب های اجتماعی هم باشد

نبی مزرعاوی در گفت و گو با خبرآنلاین گفت: آیا شایسته ی اهواز است که با وجود ظرفیت های عظیم و منابع خدادادی نفت و گاز، صنعت و کشاورزی از محرومیت، شیوع امراض سرطانی، آلودگی هوا، حاشیه نشینی و مشکلات بهداشتی بی شمار رنج ببرد؟

مزرعاوی افزود: هیچ وجدانی قبول نمی کند علیرغم تمامی این امکانات اهواز حتی یک نفر حاشیه نشین داشته باشد و بی توجهی نسبت به این معضل می تواند برای امنیت استان و نظام دردسر ساز باشد.

وی توضیح داد: حال باید به شرایط کنونی و مشکلات جمعیت حاشیه بنگریم. جمعیت حاشیه نشین معمولا به دلیل توسعه نیافتگی این مناطق از کمبود امکانات بهداشتی، درمانی و اقتصادی در رنج هستند و حتی در بسیاری مواقع از وجود ابتدایی ترین امکانات زندگی مثل: آب شرب سالم، گاز، برق، آسفالت، فضای آموزشی و تفریحی و نیز مراکز درمانی مجهز محروم بوده و مشکلات زیادی را متحمل می شوند.

مزرعاوی یاداور شد: حقیقت آن است که حاشیه نشینی به عنوان یک آسیب اجتماعی و تقسیم ناعادلانه بودجه و ثروت می تواند مولد سایر آسیب های اجتماعی هم باشد. شهرداری باید تدابیر جدی و تخصصی برای بهبود وضعیت موجود را اتخاذ کند و شورا نیز گام به گام با نظارت دقیق، مسیر را برای بهبود وضعیت موجود هموار کند.

46

کد خبر 666507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =