۰ نفر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۰

هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، شامگاه چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت با حضور چهره‌های سرشناس دنیای سینما و سخنرانی کوتاه اصغر فرهادی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اصغر فرهادی کارگردان برنده دو جایزه اسکار که حضور در اسکار هشتادونهم را در اعتراض به سیاست‌های تبعیض‌آمیز ترامپ تحریم کرده بود، همراه با لی‌لی رز دپ، دختر جانی دپ در صحنه افتتاحیه هفتادمین جشنواره فیلم کن حاضر شد.

کارگردان «جدایی نادر از سیمین»‌ در افتتاحیه کن گفت: «در جشنواره‌ فیلم کن فرهنگ‌ها با احترام با هم سخن می‌گویند. اینجا محلی است که مردم مشتاقانه درباره سینما و لحظات خاطره‌انگیز با هم گفت‌وگو می‌کنند.»

فرهادی ابراز امیدواری کرد که فیلم‌های به نمایش درآمده در بخش رقابتی جشنواره کن به «شرایط انسانی» مردم سراسر جهان روشنایی بخشند.

مونیکا بلوچی، مجری مراسم هم در افتتاحیه کن گفت: «ما همه به شیوه خودمان ستاره هستیم.» او در ادامه افزود: «جلوی بروز و درخشش برخی ستاره‌ها را گرفته‌اند. هر ستاره‌ای باید آزادی از دست رفته‌اش را بیابد و آن‌گونه که شایسته است به درخشش ادامه دهد.»

تامین امنیت هفتادمین دوره جشنواره کن یکی از موارد مهم است که در مراسم افتتاحیه با حضور تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در اطراف کاخ جشنواره به خوبی قابل مشاهده بود.

در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی کن فیلم «اشباح اسماعیل» به کارگردانی آرنو دپلشن و بازی ماریون کوتیار به نمایش درآمد.

پدرو آلمادوار، رییس هیات داوران این دوره از جشنواره فیلم کن گفت روح و روانش را به کل صرف انجام صحیح این کار خواهد کرد.

در هیات داوران این دوره از جشنواره فیلم کن چهره‌های سرشناسی چون مارن آده، جسیکا چستین و ویل اسمیت نیز حضور دارند. چستین در مراسم فرش قرمز افتتاحیه جشنواره گفت: «کن جشنواره من است». او از ارتباط ویژه خود با جشنواره گفت و به فیلم «درخت زندگی» اشاره کرد که سال ۲۰۱۱ او را به جشنواره کن کشاند.

هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن از ۲۷ اردیبهشت تا هفت خرداد برگزار خواهد شد.

منبع: ورایتی / ۱۷ می

57241

کد خبر 666780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  درود بر تو که مایه افتخار ایرانی فردا به خاطر حمایت تو هم که شده روحانی را تکرار میکنیم
  • امیر DE ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
   0 0
   خخخخخخخ بله بازم چی شدین...تا ۱۴۰۰ با روحانی ماموریت با موفقیت انجام شد
 • مهرنوش IR ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  الان یه عده میان میگن اسلام به خطر افتاد. اما باکت نباشه امثال شما نام مسلمانان را بر فراز جهان درخشان کرده اید
  • بی نام A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
   اونا بیکارن شما چرا جو می دی؟
 • بی نام RO ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  زنده باد فرهادی زنده باد ایرانی
 • رز سرخ IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  89 16
  سینمای نا امید و غم زده ، می تواند روان پاک یک کشور را نابود سازد. سرزمین غمزده ، میراثی برای آیندگان ندارد. از مردم غمگین ، نمی توان امید بهروزی و پیشرفت کشور را داشت.
 • بی نام A1 ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  12 67
  مهمه حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
   5 1
   برای کسانی که قدرت درکش رو داشته باشن بعله
 • بی نام RO ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  72 8
  افتتاح کن با سخنان فرهادی خیلی محشر است
 • بی نام A1 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  48 4
  حالا دیگه اتحاد اتحاد به خاطر ایران
 • بی نام NL ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  46 5
  اصغر فرهادی مایه افتخار ایران و ایرانیان است. من که خارج از ایران زندگی می کنم، وقتی با دوستان و همکاران خارجی ام درباره جایگاه هنر و سینما در ایران حرف میزنم، به خاطر فرهادی سرم را بالا میگیرم. اکثر غیر ایرانیان نیز به خاطر فیلمهای خوبش و دو جایزه اسکاری که برده و جوایزی که در جشنواره کن دریافت کرذه و به ویژه اعتراضی که به سیاست ضد مهاجر و ضد ایرانی ترامپ کرده او را کاملا می شناسند و برایش احترام زیادی قائلند. اینجا خوب میبینم که خیلی از بازیگران به نام و مطرح اروپایی که خودشان جوایز بزرگی برده اند آرزو دارند با فرهادی کار کنند. خوشحالم و به عنوان یک ایرانی به خودم میبالم که اینجا از نزدیک میبینم با فرهادی کار کردن و کنار فرهادی عکس گرفتن برای خیلی از این خارجی ها افتخار بزرگی است.