آیت‌الله ناطق‌نوری و آیت‌الله مکارم‌شیرازی در لحظات اولیه انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق رای حاضر شدند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‎الاسلام علی اکبر ناطق‌نوری در جمع خبرنگاران در حسینیه ارشاد اظهار داشت: پيروز اين انتخابات مردم هستند، سرنوشت كشور با افكار و آرا مردم تعيين مي شود و از ديرباز در بحراني ترين شرايط ممكن چون جنگ، با راي مردم، سرنوشت كشور رقم خورده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به طور میانگین سالی یک انتخابات برگزار کردیم. گرچه الان دو مورد انتخابات باهم شده مثل ریاست جمهوری و شورای شهر یا مجلس و خبرگان اما بالاخره به طور میانگین سالی یک بار انتخابات برگزار کرده‌ایم. 

او تاکید کرد: مساله بعدی حضور یکپارچه و پرشور است. ممکن است خیلی جاها انتخابات باشد اما ایران از یک استثنا برخوردار است. مردمش فرهنگ سیاسی دارند و باشعورند. از کاسب و بازاری و دانشجو و شهری و روستایی همه تحلیل دارند و سیاسی هستند و با تحلیل انتخاب می‌کنند. مخصوصا در همین انتخابات همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هرکسی از صندوق دربیاید محترم است و رئیس جمهور خواهد بود اما از الان کسی که پیروز این انتخابات خواهد بود مردم هستند که در مقابل همه منفی‌بافی‌های دشمنان اینطور پرشور حضور پیدا می‌کنند و معادلات دشمن را به هم می‌ریزند.

آیت الله مکارم شیرازی نیز پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران در قم، افزود: ملت شریف ایران بداند هر کسی که انتخاب شده همه باید او را یاری کنند و گفت و گوهای زمان انتخابات و تبلیغات باید فراموش شده و برای رفع مشکلات همه به کمک رئیس جمهوری منتخب بیایند.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: کسی که انتخاب می شود باید خود را متعلق به همه ملت ایران بداند و کابینه خود را از همه گروه ها انتخاب کند.

وی تصریح کرد: نامزد منتخب برای رفع مشکلات تنها در جناح ها و ستاهای خود منحصر نشود.

مکارم شیرازی

27212

کد خبر 667004

برچسب‌ها