رئیس قوه قضاییه و یادگار امام در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شرکت کردند.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه دقایقی پیش در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر شرکت کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی پس از انداختن رای خود به صندوق اظهار کرد: فارغ از نتیجه، مسلما پیروز واقعی این انتخابات، ملت بزرگ ایران است که با حضور خود، همبستگی، اتحاد و حمایت از نظام را نشان می‌دهند و ضمن خنثی ساختن توطئه‌های دشمنان در منطقه و جهان، سطح اقتدار و امنیت ملی را ارتقا می‌بخشند.

رییس دستگاه قضایی افزود: امروز دشمنان ما هم اعتراف می‌کنند که در جمهوری اسلامی، مردم با وجود همه فشارها و تحریم‌ها پای نظام ایستاده‌اند و بنا به تعبیر آنها یک روند دموکراتیک در کشورمان برقرار است و مردم آزادانه رای می‌دهند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه علاوه بر حضور در انتخابات، انتخاب اصلح نیز مولفه بسیار مهمی برای پیشرفت کشور است، اظهار کرد: ان‌شاءالله مردم شریف ایران مثل همیشه با بصیرت، هوشیاری، تامل و دقت، فرد اصلح را برای اداره قوه مجریه و همچنین افراد اصلح را برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند تا شاهد پیشرفت و اقتدار هر چه بیشتر کشور باشیم.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه حضور در انتخابات، یک عمل عبادی به شمار می‌آید و باید با نیت خالص انجام گیرد، ضمن تقدیر از اصحاب رسانه و به ویژه صدا و سیما، برای همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات آرزوی توفیق کرد.

همچنین حجت الاسلام سیدحسن خمینی با حضور در حسینیه جماران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

وزیر بهداشت هم در اولین ساعات رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را در یکی از مراکز درمانی به صندوق انداخت. وزیر بهداشت با لباس جراحی در انتخابات شرکت کرد.

سیدحسن هاشمی امروز جمعه با حضور در پای صندوق رای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در یکی از بیمارستان های تهران در جمع خبرنگاران افزود: ملت ایران همواره با بیشترین حضور در پای صندوق های رای، برای تعیین سرنوشت خود اقدام می کنند.

هاشمی ادامه داد: این فرصت ارزشمندی است که برای ملت به وجود آمده است و قیمت سنگینی برای آن پرداخت شده است که معادل از دست دادن عزیزان، شهیدان، جانبازان و ایثارگران است. همواره ملت ایران تحت فشارهای قدرت های جهانی قرار گرفته است، اما همیشه بهترین راه را انتخاب کرده است.

وزیر بهداشت گفت: امروز ملت ایران افتخار دارد که مستقل از قدرت های جهانی سرنوشت خود را تعیین می کند و این افتخار میراث انقلاب اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: امیدوارم نتیجه انتخابات هرگونه باشد به نفع مردم باشد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره استمرار اهداف وزارت بهداشت در دولت آینده افزود: در حال حاضر نمی توانم اظهارنظر کنم و باید ببینیم چه کسانی روی کار می آیند.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره اینکه چقدر به ادامه طرح تحول سلامت خوشبین هستید، گفت: هر دولتی که روی کار بیاید موظف است طرح تحول سلامت را ادامه دهد؛ به دلیل اینکه مردم در این حوزه مشکل دارند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: هر دولتی که سرکار بیاید موضوع امنیت،‌ سلامت و آموزش برایش مهم است و باید در این خصوص سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هم با توجه به اهداف و تکالیفی که برای آن در قانون اساسی تعیین شده ، موظف است که این امور را رعایت و در این مسیر حرکت کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز با حضور در شعبه ثبت نام و اخذ رای شماره 368 (سیار) در یکی از بیمارستان های تهران رای خود را به صندوق های انتخاباتی انداخت.

2929

کد خبر 667038

برچسب‌ها