ایلنا نوشت:رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در شورای نگهبان از روند نظارت بر انتخابات بازدید کرد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در شورای نگهبان از روند نظارت بر انتخابات بازدید کرد.

وی در این بازدید با عباسعلی کدخدایی صحبت کرد و در جریان روند کار قرار گرفت.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در بازدید از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه باید نتیجه انتخابات را قبول کنند.

وی افزود: زمانی که انتخابانی با این حجم برگزار می‌شود باید همه نتیجه را بپذیرند.

علی لاریجانی گفت: روال انتخابات در کشور ما روشن و واضع است و این فهم سیاسی در کاندیداهای ما وجود دارد که مردم از هوشیاری بالای سیاسی برخوردارند.

لاریجانی گفت: بعید می‌دانم کسی در پذیرفتن نتیجه انتخابات تردید داشته باشد.

وی افزود: روند برگزاری این انتخابات خوب بوده و ظاهرا مشکلی نیست. حضور مردم پای صندوق رای چشم‌گیر بوده و این باعث مسرت است.

 

کدخدایی: همه تخلفات را پیگیری می‌کنیم/ بازرسان سیار مرتب به استان‌های مختلف سرکشی می‌کنند
همچنین  سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما همه تخلفات را پیگیری می‌کنیم اما ممکن است برخی از آنها صحت نداشته باشد.

 عباسعلی کدخدایی سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران در خصوص میزان تخلفات انتخاباتی و گزارش‌هایی که به این هیات ارائه شده خاطرنشان کرد: ما مشغول بررسی گزارش‌ها هستیم و با دوستانمان در وزارت کشور هماهنگ هستیم و بررسی‌های دقیقی در خصوص نتیجه انتخابات به عمل آورده‌ایم.

او گفت: هنوز در جریان روند تعرفه اخذ رای هستیم تا این گزارشات به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد. ما همه تخلفات را پیگیری می‌کنیم اما ممکن است برخی از آنها صحت نداشته باشد اما در ساعات آینده نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا نامه نماینده حجت الاسلام رییسی به هیات نظارت در انتخابات درباره تخلفات مورد بررسی قرار گرفته یا خیر افزود: تمامی گزارش‌های تخلفات از مبادی گوناگون برای ما ارسال شده و مرتب هم در حال ارسال است.

او در مورد اعزام دو هیات از بازرسان هیات نظارت به دو استان کشور برای بررسی تخلفات انتخاباتی گفت: ما بازرسان سیاری داریم که مرتب به استان‌های مختلف سرکشی می‌کنند به خصوص در بخش‌هایی که احتمال تخلف بالاتر است.

کدخدایی در مورد اعلام نتایج گزارش تخلفات انتخابات تصریح کرد: بازرسی‌ها زمان‌بر است و باید منتظر پایان ساعت رای‌گیری باشیم .

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری افزود: آمار دقیقی از میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات نداریم اما از میزان تعرفه‌هایی که عددهای مختلفی دارد می‌توان گفت که مشارکت مردم بالا بوده است.

 

2929

کد خبر 667323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =