ابطحی در نامه به رئیسی: با تکیه بر ۱۶ میلیون رایتان لیدر جریان اصولگرا شوید

عضو مجمع روحانیون مبارز با اعتقاد بر اینکه رئیسی از امروز دیگر یک مدیر میانی نیست بلکه یکی از شخصیت های ملی با قریب به ۱۶ میلیون رای است، افزود: او می تواند این اقلیت را مدیریت کند.

به گزارش خبرآنلاين، حجت الاسلام محمدعلي ابطحي در نامه‌اي به حجت الاسلام ابراهيم رئيسي نامزد مورد حمايت جمنا در انتخابات رياست جمهوري دوازدهم، از او به دليل تلاش سنگین در این ایام تشکر کرد و به او و همراهانش خسته نباشید گفت و افزود: کسی نمی تواند نقش شما و همراهان و علاقمندانتان را در خلق این حماسه ملی انکار کند.

او رئيسي را محور جریان قدرتمند اصولگرایی خواند چرا که تقریبا همه جبهه اصولگرایی از افراطی ترین شاخه های آن تا معتدل ترین شان در حمایت از او به میدان آمده بود و نوشت: رهبری معظم انقلاب سالها پیش از دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب به عنوان دو بال مدیریتی کشور یاد کردند. اخیرا نیز بارها فرمودند مساله ایشان اصلاح طلبی و اصولگرایی نیست. در جریان اصلاح طلبی انسجام نسبی وجود دارد که یکی از برکات آن تصحیح روشهای پیشین و مهار تند روی ها بوده است. اما در جریان اصولگرایی که بال دیگر سیاسی موجود در جامعه ایرانی است و کسی نمی تواند آن را انکار کند، بعد از آن که آقای احمدی نژاد به عنوان منتخب آنان به جامعه معرفی شد و بعد در در طول ریاست شان و به خصوص در دوره دوم تبدیل به مخالف آشکار اصولگرایی شد، تشتت فراوانی ایجاد شد. بعضی شاخه های ان تحت تاثیر فرهنگی که از زمان آقای احمدی نژاد به وجود آمد، بسیار تند و افراطی شدند.در میان معتدلان هم چند دستگی به وجود آمد. و در نتیجه یک جریان سیاسی بیشتر به جای حضور در میدان های سیاسی متکی به مراکز قدرت شد که بیشتر به دوپینگ اصولگرایان می شد آن را تشبیه کرد. این دوپینگ از یک سو در مواردی مثل انتخابات پاسخ نمی داد و از سوی دیگر فاصله آنها را با بدنه جامعه زیاد تر می كرد . انان در کارایی سیاسی کمرنگ شدند.

او خطاب به رئيسي ادامه داده است: شما از ۳۰ اردیبهشت یک مدیر میانی در این کشور نیستید. یکی از شخصیت های ملی هستید که در جیب خود رای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر را دارید. هر جامعه ای که اقلیت را نادیده بگیرد آسیب می بیند.شما می توانید این اقلیت را مدیریت کنید. هر روز که در ایام انتخابات، علاوه بر بدنه کلی اصولگرایان، پیوستن تند ترین و افراطی ترین افراد و جریانات را به کمپین شما می دیدم خوشحال می شدم. فکر می کردم چه رییس جمهور بشوید و چه نشوید، بودن اینها زیر چتر مدیریتی فردی مثل شما به نفع مصالح کلی کشور است. این سرمایه را از دست ندهید. کشور به همکاری همه جناح ها - البته با حفظ تفاوت دیدگاه - نیاز دارد. خوشبختانه در سیستم قانونی و برگرفته از قانون اساسی رهبری انقلاب محور وحدت هستند. زیر چتر این محوریت انقلاب می شود به جای رویارویی ها و نزاع های بی حاصل ، همکاری و همدلی را برای پیشبرد اهداف کلان جایگزین کرد.

ابطحي با اشاره به بد اخلاقی هايي که نمونه هایي از آن در ایام انتخابات رخ داد، افزود: اين مساله جامعه را به دو قطبی خطرناکی سوق می دهد. رقم زدن انتخابات با این حجم مشارکت یک معجزه است. همه مردم را برنده اصلی می دانند. می توانیم این انتخابات را نقطه عطفی در وحدت ملی بکنیم. همه ما در دو جناح اشتباهاتی داشته ایم که با نگاه به آینده می توانیم از آنها عبور کنیم. این کار در سایه منضبط شدن و مدیریت کردن جناح ها عملی خواهد شد. می‎دانم و می‎دانید که این کار بزرگ در هر دو جناح با وجود افراطی ها مخالفان زیادی دارد. اما با جدی گرفتن شعار جذب حداکثری می شود آنها را هم به خوب بودن روش همکاری اکثریت و اقلیت قانع کرد.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه اين نامه نوشته است: روش های مچ گیری و نزاع های داخلی و حکومت بر اساس صرفا مبانی امنیتی را سالهاست تجربه کرده ایم. روش مهربانانه و عاقلانه و همکاری برای اهداف کلان باید جایگزین آنها شود ونگاه های پر کینه کم شود.

ابطحي در پايان خطاب به رئيسي يادآور شد: تکرار می‎کنم شما با تکیه بر آرای اقلیت و رای آنها می توانید نقش برجسته ای داشته باشید. باشد تا این بار اقلیت و اکثریت رای دهندگان هر دو در عرصه سیاست داخلی و خارجی دیده شوند و ادبیات همکاری داشته باشند. ومنتقدان دلسوز یکدیگر شوند.

او همچنين نوشت: بار دیگر به شما به خاطر کسب اعتماد نزدیک به ۱۶میلیون ایرانی تبریک میگویم. برای همه ایرانیان آرزوی توفیق و پیشرفت دارم.

2727 

 

 

کد خبر 667679

برچسب‌ها