ایسنا نوشت: رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با ادعای وقوع تخلفات در انتخابات شورای پنجم درخواست کرد مانند سال 88 صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق ها در سایت فرمانداری منتشر شود.

 مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی مردم باید در مورد رفع شبهات پیرامون انتخابات رعایت شود، گفت: با وجود گزارش های مستند از تخلفاتی که صورت گرفته است، فرمانداری به دلایل مختلف از رسیدگی به موضوع طفره می رود.


وی ادامه داد: سال 88 که شبهاتی در مورد صحت انتخابات مطرح شد، تمام صورتجلسات شمارش آرای صندوق ها در سایت منتشر شد. اکنون هم پیشنهاد می کنم فرمانداری در مورد انتخابات شوراها همین برنامه را در پیش بگیرد و با توجه به شکایات مطرح شده، 10درصد از صندوق ها بازشماری شود.

شاکری خاطرنشان کرد: نه تنها لیست خدمت بلکه حتی برخی دوستان اصلاح طلب ما باور ندارند که یک لیست مشخص صدر تا ذیل کرسی ها را با اکثریت قاطع از آن خود کند. تنها در یک مورد از تخلفات از 3100 فقره رای موجود در یک صندوق، همه بدون استثنا به 21نفر لیست امید رای دادند.

شاکری با بیان اینکه تخلفات ریاست جمهوری هم از جاهای مختلف گزارش شده که باید مورد رسیدگی قرار گیرد، اظهار کرد: امکان ندارد که مردم فردی مانند مهدی چمران را نشناسند؛ اگر نفس محمد خاتمی تا این حد کارساز است که برای یک نفر یک میلیون و 700هزار رای می آورد، چرا برای جمع کردن جمعیت در همایش انتخاباتی آقای روحانی چنین نکرد؟
نکته قابل توجه این است که حتی برخی از چهره های شناخته شده اصلاح طلب رای محدود دارند اما یک عده چهره جدید رای بالا دارند. با وجود اختلافاتی که با اصلاح طلبان دارم اما فردی مانند احمد دنیامالی و محسن سرخو را برای تصمیم سازی در حوزه های عمران ، حمل و نقل و ترافیک مناسب تر می دانم تا خانم یا آقایی از لیست امید که هیچ رزومه ای ندارد. آیا واقعا خانه کارگر طرفداران کمتری دارد؟

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بروجردی، گفت: این شهید جزو چریک های قبل از انقلاب بود که وقایعی مانند واقعه خان سالار و مبارزه با امریکا را رقم زد. در آن سالها من هم عضو گروه توحیدی صف بودم که شهید بروجردی نیز به نوعی عضو آن بود.

شاکری افزود: شهید بروجردی و خانواده اش در محله ای محروم زندگی می کردند و واقعا مدافع محرومان بودند و قهر و مهر آنها برگرفته از خط قرمزهای مکتب امام راحل بود. این شهید بزرگوار تا آخرین نفس پای حق ایستاد و جان خود را در این راه فدا کرد.

وی با اشاره به فعالیت یک نانوایی در منطقه 4در یک آپارتمان مسکونی، گفت: با وجود تذکری که قبلا در این رابطه مطرح کردم، شهرداری منطقه از اجرای طرح قلع و قمع خودداری می کند و تنها یک نیوجرسی در آنجا گذاشته که مشکلی برای نانوایی ایجاد نکرده است. ساکنان این آپارتمان بسیار گلایه مند و خواستار رسیدگی فوری به موضوع هستند.

وی همچنین از تبدیل بخشی از پیاده روی محدوده چهارراه گلوبندک به پارکینگ موتورسیکلت انتقاد کرد و افزود: از شهروندان بابت حق پارکینگ نیز 2000 تومان دریافت می شود در حالی که تعرض به پیاده رو پایمال کردن حقوق مردم است و باید از آن جلوگیری شود.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 668783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  262 3
  هیچ اهمیتی ندارد چه کسانی را برای مدیریت کمیته های شورای شهر مناسب میدانید مهم این است که مردم به شما اعتماد نکردند همانطور که در مجلس نیز به طیف شما اعتماد نکردند
 • بی نام EU ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  262 3
  "اگر نفس محمد خاتمی تا این حد کارساز است که برای یک نفر یک میلیون و 700هزار رای می آورد، چرا برای جمع کردن جمعیت در همایش انتخاباتی آقای روحانی چنین نکرد؟" چون ما به این گونه همایش ها نیاز نداریم. ما سر صندوق حرف میزنیم نیازی به نمایش و تبلیغات پرهزینه و اتوبوسی نداریم
 • بی نام A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  232 2
  آقای شاکری دقیقا بخاطر اینکه شما و همفکران شما واقعیت های جامعه را باور ندارید این بلاها سرتون اومد. هیچ از خودت پرسیدی که در حوادث پلاسکو، تخلفات مالی شهرداری، مشکلات شهری تهران و... شما بهشت نشینها چه تاثیر مثبتی ایفا کردین؟ اصلا بود و نبود شماها تفاوتی داشت؟ البته حالا مردم تشخیص دادن که نبودنتون بهتر هست.
 • بی نام A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  216 1
  آقا بس کنید این حرف ها رو . معلومه که مردم بخاطر سید محمد خاتمی به لیست رای دادند . همین آقای دنیا مالی دوره قبل بعد از رای آوردن در لیست امید ادعا کرده بود رایش مال خودش است نه مال لیست . حالا مردم بهش نشون دادند . چرا عصبانی هستید ؟ مگر شما تو این چند سال چکار مهمی کردید که حالا این جوانترها نمیتوانند ؟
 • بی نام A1 ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  232 2
  لوله شدید رفت لطفا بپذیرید.... بعدشم شما انتظار دارید عین این یک میلیون و خورده ای نفر میرفتن همایش؟؟؟؟؟ یادآوری میکنم انتخابات مجلس قبل.... ما تَکرار کردیم
 • بی نام IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  188 1
  ایشان نباید چنین حرفی بزند. این سومین باری است که مردم تهران به صورت شبه حزبی رأی می دهند. در سال 94 برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نیز به همین ترتیب رأی داده شد. مردم تهران و بقیه شهرهای ایران نشان دادند که دیگر حاضر نیستند به روش های بدوی رأی بدهند آن هم به کسانی که منطقاً نمی توانند شناختی از آن ها داشته باشند. به همین دلیل به لیستی رأی می دهند که گروه مرجع مورد اعتمادشان معرفی کرده باشد.
 • بی نام US ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  8 97
  نکنه تقلب کردن؟؟
 • بی نام IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  0 0
  حتما 25 میلیون رای احمدی نژاد را باید باورکرد؟
 • بی نام A1 ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  0 0
  اگر نفس محمد خاتمی تا این حد کارساز است که برای یک نفر یک میلیون و 700هزار رای می آورد، چرا برای جمع کردن جمعیت در همایش انتخاباتی آقای روحانی چنین نکرد؟ برای اینکه تهدید جانی و خطر کتک خوردن و کهریزک هنوز وجود دارد . البته رای دادن در صندوق خطرش بسیار کمتر از حضور در همایش است .
 • بی نام A1 ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  0 0
  اقای شاکری شمارا باید بخاطر کم کار و تخلفات محاکمه کرد برو خدا را شاکر باش از مردم عذر خواهی کن و کار مردم را به خادمان مردم بسپار مردم شما را نمی خواهند یسوزید چون دوره شما بسر امده.