محمد جبراییل سیسه وزیر مشاور در امورخارجه سیرالئون عصر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه دیدار کرد. در این دیدار در خصوص چگونگی افزایش همکاری های دو کشور در همه زمینه ها گفتگو و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار اظهار داشت: آفريقا از لحاظ سياسی و اقتصادی و فرهنگی براي جمهوری اسلامی ايران از اهميت ويژه ای برخوردار بوده و گسترش روابط با آفريقا از ابتدای انقلاب در اولويت ما بوده است. ايشان با اشاره به ظرفيت های اقتصادی موجود در روابط دو كشور افزود: در دوران جديد رياست جمهوری جناب آقای روحانی می توانيم با استفاده ازمكانيزم های عملی، روابط اقتصادی دو كشور را بيش از گذشته افزايش دهيم.

وزیر امور خارجه استفاده از ظرفيت های بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی دو كشور را در اين زمينه مهم ارزيابی كرد.‌

 ظريف همچنین با اشاره به حوادث تروريستی در برخي از كشورهای اروپايی و آفريقايی، آمادگی كشورمان را برای همكاری با سيرالئون در زمينه مبارزه با تروريسم و افراط گرايی اعلام كرد.

وزير مشاور در امور خارجه سيرالئون نيز ضمن تاکید بر اهميت روابط كشورش با جمهوری اسلامی ايران گفت: افزايش روابط در همه زمينه ها در دستور كار دولت متبوعش قرار دارد. وی افزود: در سال ۲۰۱۵ ميان دو كشور يك يادداشت تفاهم همكاريهای اقتصادی به امضاء رسيده و كشورش خواهان استفاده روز افزون از ظرفيت های اقتصادی ايران می باشد.
محمد جبرييل سيسه بر نقش تعيین كننده ايران برای ايجاد ثبات و امنيت در منطقه خاورميانه و همچنين در زمینه مبارزه با تروريسم تاكيد و اظهار داشت: كشورش آماده همكاری با ايران در مبارزه با تروريسم و افراط گرایی است.

52311

کد خبر 669346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =