مهر نوشت: وزیر دفاع گفت: عربستان سعودی بداند که با تبدیل سرزمین عربستان به انبار سلاح های آمریکایی هیچ قدرتی را برای خود خلق نخواهد کرد.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری مردم دزفول گفت: دزفول مقاومت را در عمل به تجربه ایستاد و مردم این شهر ثابت کردند انواع سلاح های مخرب و کشنده در برابر اراده مردم کارایی ندارند. مردم این شهر علاوه بر مقاومت در برابر موشک باران ها، فرزندان خود را به جبهه های نبرد اعزام می کردند و پذیرای رزمندگان دیگر شهرها نیز بودند.

وزیر دفاع با اشاره به اجماع شرق و غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: کشور های حاشیه خلیج فارس و قدرت های جهانی تمامی سازمان های خود را در برابر ملتی که با اتکا به توانمندی های خود بسیج کردند اما در سایه حکومت اسلام و تحت زعامت امام ،ملت ما توانست دوران دفاع مقدس را با پیروزی پشت سر بگذارد.

سردار دهقان خطاب به حکام کشورهای مرتجع منطقه گفت: ملت های خود را بپذیرید و داشته های خود را برای ملت خودتان خرج کنید چرا که نوکری صاحبان قدرت تا زمانی حافظ قدرت شما خواهد بود که منافع آنها تامین شود.

وی افزود: در بحرین صدای یک عالم ربانی را که حامی حقوق مردم آن کشور است را نمی توانند تحمل کنند و این وضع زمانی اوج می گیرد که ارباب بزرگ آنها در منطقه حضور می یابد و از او با دلارهای نفتی پذیرایی می کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: دیر نخواهد بود که سرنوشت صدام برای حکام مرتجع منطقه تکرار شود و ملت ما شاهد این روز خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت اسفناک کشورهای حاشیه خلیج فارس خاطرنشان کرد: سازمان ها و نهادهای بین المللی در برابر تجاوز عربستان به یمن نه تنها دم بر نمی آورند بلکه شاهد هستیم که هر روز سلاح های جدید تری در اختیار او از جانب مدعیان حقوق بشر قرار می گیرد.

وی افزود: تخریب بنیان های فکری و فرهنگی جامعه و ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت از دیگر اهداف آنهاست اما مردم کشور ما با بصیرت و بیداری همیشگی نقشه های آنها را با شکست مواجه کرده اند. امروز ملت ما قدرت خود را به دشمنان تحمیل کرده و آنها را وادار به تسلیم نموده است.

سردار دهقان با اشاره به حماسه ملی انتخابات ٢٩ اردیبهشت اظهار داشت: این حضور دلیلی بجز علاقه مردم به نظام اسلامی ندارد و اگر مسئولین امر توانسته بودند امکانات رای گیری سریع تر را فراهم کنند، اعتقاد دارم مشارکت تا ٩٠ درصد هم قابل افزایش بود. در هیچ کشوری در منطقه چنین شرایطی وجود ندارد که افراد جامعه بدون ترس و با افتخار آرای خود را به صندوق بیاندازند.

وزیر دفاع با بیان اینکه تمامی نیازهای موشکی را در کشور طراحی و تولید می کنیم تصریح کرد: موشک های کروز ساحل به دریا را امروز تا برد ٣٠٠ کیلومتر تولید کرده ایم و در بحث هوایی نیز امسال ٢ فروند جت آموزشی را تولید و به مرحله تست رسانده ایم. در تمامی نمونه های موشکی و بردهای مختلف در بالاترین توان تولیدی قرار داریم.

سردار دهقان با اشاره به شرایط منطقه و تحولات اخیر خاطرنشان کرد: تلاش های صورت گرفته در روز های اخیر برای تضعیف موقعیت ایران برای افزایش امنیت اسرائیل و داغ کردن بازار فروش تسلیحات به مرتجعین منطقه است. عربستان سعودی بداند که با تبدیل سرزمین عربستان به انبار سلاح های آمریکایی هیچ قدرتی را برای خود خلق نخواهد کرد. تشکیل ائتلاف عربی برای در هم شکستن مقاومت مردم یمن و بازچنگ و دندان نشان دادن برای ملت ایران نیز راه به جایی نخواهد برد.

2727

کد خبر 669610

برچسب‌ها