ایلنا نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تسلیت جان باختن ۴۳ معدنکار معدن زمستان یورت آزادشهر اظهار داشت: دولت مصمم است تا آخر موضوع حادثه و مقصران احتمالی آن را پیگیری و حقوق خانواده های جانباختگان را استیفا کند.

 علی ربیعی شامگاه پنجشنبه درمراسم بزرگداشت هشت جانباخته معدن زمستان یورت آزادشهر در روستای وطن این شهرستان با تاکید بر پیگیری خواسته‌های خانواده‌های جانباختگان این حادثه، از احداث کلینیک درمانی به نام جانباختگان معدن در رامیان خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: من به عنوان یک خادم کارگران در دولت، در هر بخشی از دولت مسئولیت داشته باشم با جدیت مسایل و مشکلات خانواده‌های جانباختگان را تا آخر پیگیری می‌کنم.

ربیعی گفت: حادثه معدن آزادشهر، حادثه‌ای تلخ بود. حادثه معدن و سختی فرزندان، همسران، پدران و مادران جانباختگان را با همه وجود درک می کنم، ولی باید در مقابل مصائب صبر داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دولت با همه وجود از حقوق کارگران و خانواده‌های جانباختگان دفاع می‌کند.

ربیعی در سفر خود به روستای وطن درجمع خانواده تعدادی از جانباختگان معدن آزادشهر نیز با تاکید مجدد بر عزم جدی دولت برای استیفای کامل حقوق خانواده های جانباختگان گفت: دولت تدبیر و امید چهار سال دیگر بر سر کار است و من در هر کجا باشم با همه وجود از حقوق خانواده‌های جانباختگان دفاع می کنم.

ربیعی گفت: کمیته حقیقت یاب تا آخر پیگیر دلایل حادثه و برخورد با مقصران است.

او درخصوص اقدامات دولت گفت: آخرین اقدام برای خانواده جانباختگان، کمک هزینه ۵۰۰ میلیون ریالی مسکن است.

او افزود: حقوق مستمری جانباختگان برقرار شده و ما به التفاوت آن نیز از ماه‌های آینده تا سقف یک میلیون و ۷۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

ربیعی به حضور عالی‌ترین مقام اجرایی کشور یعنی رییس جمهوری درجمع کارگران معدن و دیدار با خانواده جانباختگان اشاره کرد و گفت: این حضور، نشانه ارتباط حسنه مدیران با مردم است که مورد سفارش امام راحل نیز بود.

او تاکید کرد: حضور بنده در جمع خانواده‌های جانباختگان، علاوه بر اجرای دستور ریاست جمهوری، وظیفه اخلاقی و انسانی است و آن را تا به نتیجه رسیدن حادثه، شناسایی مقصران و استیفای حقوق خانواده ها دنبال می‌کنم.

در حادثه انفجار معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر در شرق استان گلستان که ۱۳ اردیبهشت امسال رخ داد، ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۸۰ نفر نیز مصدوم شدند.

 

4242
کد خبر 669766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =