اقداماتی که در حوزه جمع آوری، ساماندهی و دفع اصولی پسماندها در کلانشهر اراک تا کنون انجام شده، قابل قبول نیست.

مدیر کل محیط زیست استان مرکزی در گفت و گوی اختصاصی با خبرآنلاین استان مرکزی با تاکید بر این مطلب افزود: طرح تفکیک از مبداء در بخش پسماندهای خانگی و شهری به طور کامل در اراک اجرا نمی شود و در تنها مرکز موجود برای پردازش و دفع پسماندها نیز نواقص و مشکلاتی وجود دارد.
سعید محمودی تصریح کرد:قوانین و مقررات جامعی در حوزه پسماند وجود دارد اما ضامنی برای اجرا نیستند و به منظور رفع مشکلات، نیازمند همکاری بین بخشی هستیم.
وی افزود: کلانشهر اراک در زمینه ساماندهی پسماندها حتی در مقایسه با شهرهای دیگر استان در جایگاه مناسبی قرار ندارد و با توجه به بازدیدهای انجام شده ، اتفاق چندان مثبتی را شاهد نیستیم در حالی که شهر نراق در این زمینه پیشگام است.
وی بیان کرد: جمع آوری و دفع انواع پسماندهای خانگی، عفونی و بیمارستانی از مهمترین معضلات در شهر اراک هستند که با وجود تولید روزانه ی بالا، برنامه و اقدامات جامعی در این خصوص انجام نشده است.
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی در ادامه ی این گفتگو اظهار کرد : از سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک انتظار داریم عملکرد بهتری در این بخش داشته باشد و برای ایجاد یک لندفید کامل مهندسی و دارای شرایط لازم، توجه بیشتری شود تا عملیات پردازش پسماندها به درستی انجام شود.
محمودی در خصوص ساماندهی پسماندهای صنعتی نیز گفت: در حال حاضر پسماند واحدهای صنعتی به مراکز خاصی منتقل می شوند که در خارج از استان قرار دارند و مشکلات نسبتا کمتری در این حوزه وجود دارد اما قطعا با صنایعی که قوانین زیست محیطی را رعایت نکنند، برخورد می شود.
وی تاکید نمود: در حوزه پسماند سعی خواهیم کرد برنامه محوری و انجام اقدامات هدفمند را مورد توجه قرار دهیم تا در آینده شاهد اتفاق های خوبی در این بخش باشیم.

 

48

کد خبر 670943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =