جلسه 795 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به  نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ محمدرضا مخبر دزفولی در خصوص مصوبات این جلسه گفت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم ایران در عرصه انتخابات به رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دستور اصلی جلسه بررسی سند موسوم به 2030 بود و دلیل ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید و هشدار مقام معظم رهبری و گلایه معظم له از شورا برای اینکه باید به این موضوع ورود پیدا می کرد، بود.

وی گفت: در این زمینه دکتر ظریف وزیر امور خارجه گزارشی از این نوع موضوعات در صحنه بین الملل ارائه کرد و در ادامه دکتر فانی وزیر سابق آموزش و پرورش به دلیل اینکه این مسئله را در دوره قبل پی گیری می کرد توضیحات لازم را از فرایندهای طی شده ارائه کرد.

مخبر دزفولی گفت: همچنین وزیر آموزش و پروری نیز گزارشی از وضعیت کنونی مسئله در حوزه آموزش و پرورش اراده کرد و در ادامه نیز دکتر فرهادی وزیر علوم در این زمینه گزارش خود را ارائه کرد.

وی گفت: تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه فرصت پیدا کردند تا انتقادات خود را درخصوص این سند بیان کنند، تاکید اصلی اعضای جلسه بر این بود که محور اصلی فعالیت های کشور در حوزه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مورد قبول همه فعالین حوزه در دولت و سایر بخش هاست، باید باشد. درخصوص اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش اتفاق نظر و اجماع لازم وجود دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بحث درخصوص سند 2030 به اتمام نرسیده و در جلسه آینده نیز تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است تا نظرات خود را در این خصوص ارائه کنند و سپس شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر نهایی خود را به طور روشن و شفاف اعلام خواهد کرد.

۴۷۴۷

کد خبر 671467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =