مهر نوشت: قرعه کشی مسکن حج از مراحل مهم و تعیین کننده در فرایند اعزام کاروان‌هاست که به نوعی با تاریخ پرواز رفت و برگشت زائران مرتبط است.

با قرعه کشی که در دفتر معاونت حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با حضور دست اندرکاران حج ۹۶ برگزار شد، هتل‌هایی که در مکه و مدینه برای حجاج سال ۹۶ اجاره شده است، بین کاروان‌های حج سال جاری هر استان به صورت نرم‌افزاری توزیع شد که نتیجه آن در دسترس مدیریت حج و زیارت استان‌ها قرار می‌گیرد.

در این مراسم ۹۳ ساختمان مکه مکرمه و ۲۳ ساختمان مدینه منوره بین۵۹۰ کاروان اعزامی مدینه قبل و مدینه بعد به قید قرعه تخصیص یافت به این ترتیب مدیران کاروان‌ها از محل اسکان خود در مکه و مدینه مطلع می‌شوند و می‌توانند به زائر خود در کلاس‌های آموزشی اطلاع‌رسانی کنند.

گفتنی است ساختمان‌های مورد اجاره در مکه مکرمه از نظر سطح قیمتی به هفت گروه قیمتی و در مدینه منوره به پنج گروه قیمتی تقسیم می‌شوند که هر ساختمان دارای مدیر مجموعه (مدیر هتل ایرانی) همراه با کادر همکاران به تعداد متناسب با ظرفیت هتل می‌باشد.

قرعه کشی مسکن حج از مراحل مهم و تعیین کننده در فرایند اعزام کاروان‌هاست که به نوعی با تاریخ پرواز رفت و برگشت زائران مرتبط است. ساختمانهای اجاره شده که در قرعه قرار گرفتند، طی دو ماه کار بسیار منسجم و ارزشمندی توسط کارشناسان زبده و مجرب ایرانی با حضور در بازار مسکن عربستان اجاره شد و مراحل تأمین مسکن حج با انجام قرعه کشی و تخصیص کاروان به پایان رسیده است.

47234

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 672125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =