فیلم | اظهار تاسف ماکرون از تصمیم محیط‌زیستی ترامپ | آمریکا به جهان پشت کرد

امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه شب گذشته به زبان انگلیسی با جهان حرف و زد و نسبت به تصمیم ترامپ درباره خروج از توافقنامه پاریس واکنش نشان داد. او بر اهمیت احترام به توافق پاریس برای آیندۀ کره زمین و ساکنان آن تاکید و از تصمیم دونالد ترامپ ابراز «تاسف» کرد.

در ویدئوی زیر ماکرون می گوید که گرمایش زمین بسیاری را از سرزمین خود می‌راند، گرسنگی همراه می‌آورد، جنگ می‌آفریند و اگر در این باره اقدامی صورت نگیرد، فرزندان خود را با قحطی، جنگ و از میان رفتن جزایر روبرو می‌کنیم. از همین حالا شاهد اثرات چنین تغییراتی هستیم اما این آینده‌ای نیست که برای فرزندان خود می‌خواهیم.

او می گوید که فرانسه همواره پیشگام مبارزاتی بوده که آینده جهان را رقم می‌زده است. فرانسه با آگاهی نسبت به مسئولیتی که در این زمینه دارد، پیشگام توافقی شده است که ۱۹۵ کشور آن را پذیرفته و بدان پیوسته‌اند. سپس در پاسخی مستقیم به همتای آمریکایی خود می‌گوید: هرگز برای دست یافتن به توافقی که تعهدات آن کمتر از دستاوردهای موافقت نامه پاریس باشد، مذاکره نخواهم کرد و این نکته باید برای همه کاملا روشن باشد.

اما شاه کلید صحبت‌های ماکرون این جمله بود: امشب آمریکا به جهان پشت کرد، اما فرانسه به آمریکا پشت نمی‌کند. او با این جمله خطاب به همه دانشمندان، مدافعان محیط زیست و کارآفرینندگانی که تصمیم دونالد ترامپ آنان را دلسرد و ناامید کرده است گفت که دروازه‌های فرانسه به روی شما گشوده است.

سخنان او را در ویدئوی زیر بشنوید.

 

67261

کد خبر 672299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
    11 0
    به نظر میرسه بعد از چند دوره و بعد از رفتن ژاک شیراک بالاخره فرانسه صاحب رییس جمهوری شد که شخصیت ریاست بر قدیمی ترین جمهوری رو داره