روزنامه تهران امروز با اشاره به اظهارات اخیر مشایی مبنی بر عبور اصولگرایان از احمدی نژاد ، نوشت که این حامیان رییس جمهوری هستند که به دنبال عبور از اصولگرایان هستند .

در بخشی از این گزارش آمده است: صورت‌بندی دیگری از اظهارات مشایی در مورد عبور از احمدی‌نژاد وجود دارد . بدین ترتیب که اساس جهت‌گیری حامیان نزدیک رئیس‌جمهور بر عبور از اصولگرایان است و برای مهیاکردن بستر این فرایند، در مرحله اول تلاش می‌کنند که توپ را به زمین اصولگرایان بیندازند. بدیهی است که تقویت انگاره‌هایی مانند مخالفت لایه‌هایی از اصولگرایان با احمدی‌نژاد و یا تلاش برای شکست احمدی‌نژاد، تصمیم هواداران رئیس‌جمهور برای نواختن ساز جدایی را کاملا موجه خواهد ساخت.

تهران امروز در ادامه افزود: چنین تلاشی پیش از این، از جانب هواداران رئیس‌جمهور در مجلس صورت گرفت و در نهایت به تشکیل فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون انقلاب اسلامی انجامید که در بسیاری از عرصه‌ها ، راهی متفاوت با فراکسیون اصولگرایان در مجلس می‌پیماید. پس اظهارات مشایی، حتی اگر نشانه‌هایی از واقعیت به همراه داشته باشد، از واقعیتی دیگر خبر می‌دهد؛ یعنی تلاش دامنه دار گروه‌های منتسب به رئیس جمهور برای رفتن مسیری جدا از سایر اصولگرایان. این تجربه تازه، که با فضاسازی رسانه‌ای نیز همراه خواهد بود، طی ماه‌های آینده تشدید خواهد شد چه که هم اکنون هم شواهدی از تمایل به رفتن به راه خود در میان این گروه‌ها مشاهده می شود.

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است:‌ از سوی دیگر، برخی شنیده‌ها از ماموریت و تلاش ثمره‌هاشمی برای تدوین لیست مستقل حامیان احمدی‌نژاد در انتخابات احتمالی شوراها خبر می‌دهد . لذا به نظر می‌رسد حامیان رئیس‌جمهور بر این باورند که بهترین چاره برای برافراشته ماندن پرچمی که محمود احمدی‌نژاد در میان جریان‌های سیاسی به دست گرفته، این است که از اصولگرایان عبور کنند و مسیر ویژه و منحصر به خود به وجود آورند که اتکایی به جریانات دیگر سیاسی اصولگرا ندارد.

کد خبر 67322

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =